Gitarowy Rekord – Harmonogram

Wszystko co musicie wiedzieć o Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2018 we Wrocławiu!

Zgodnie z tradycją 1 maja spotykamy się we wrocławskim Rynku, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie i świecie. W tym roku zagramy już po raz szesnasty. Nasz rekord ustanowiony w roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, to 7356 gitarzystów, wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, ale wiemy, że z Waszą pomocą stać nas na więcej! Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by znów przejść do historii. Przed Wami krótka instrukcja jak przygotować się do tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa.

1 maja rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10.00 w specjalnie przygotowanych punktach we wrocławskim Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.heyjoe.pl) zaoszczędzi nam to czasu. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest bezpłatny.

Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2018. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe oraz płytę DVD z ubiegłorocznego Rekordu.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Dla najmłodszych gitarzystów wydzielona zostanie Strefa Gitarowego Krasnoludka.

Koncerty zaczynamy o godz. 10:00. Wspólnie z nami zagrają: Crash, Andrzej Nowak & Złe Psy, Sebastian Riedel & Cree, Leszek Cichoński & Jose Torres, Leburn Maddox, Egon Poka, Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojciech Hoffman (Turbo), Ryszard Sygitowicz, Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski oraz wielu innych gitarowych mistrzów z Polski i ze świata. Zagramy też razem z Grzegorzem Markowskim przebój zespołu Perfect – “Nie płacz Ewka”.

Próby wspólnego grania zaczynają się o godz. 12.40. Utwory, które będziemy grać w tym roku oraz instruktaż jak grać znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl w dziale „Zagraj z nami/opisy utworów”. Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

Rejestracja uczestników definitywnie kończy się ok. godz. 15.45, potem odbywa się próba generalna wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją! Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do oficjalnej próby ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018. Natomiast około godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza w Rynku.

O godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, szczegółowy program znajdziecie poniżej. Koncert odbędzie się na dwóch scenach w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2018 (bilety jednodniowe: 50 zł, karnety 2 – dniowe: 80 zł, karnety 3 – dniowe: 100 zł). Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników i będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 – nie można odstąpić ich innym osobom.

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska. Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz. 16.30. Dla gitarzystów przejazd jest darmowy. Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Cena 5 zł za gitarę lub komplet gitara i wzmacniacz.

Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka festiwalowe pole namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9, około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli. Kontakt: biuro.ipark@wp.pl

Podczas imprez będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #gitarowyrekordguinnessa. Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze! Do zobaczenia we Wrocławiu 1 maja 2018! Bądźcie z nami od początku!

Lista Uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 ukaże się 5 maja w Gazecie Wrocławskiej – Polska The Times.

Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2018. Cały czas na Na naszej stronie (www.heyjoe.pl) przez cały czas prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu na naszym profilu Youtube.

PROGRAM

1 maja:

Rynek
10.00 Start imprezy, początek rejestracji
10.10 Crash – koncert
11.00 Andrzej Nowak & Złe Psy –  koncert
12.00 Sebastian Riedel & Cree – koncert “Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”

12.40 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi – próby i warsztaty
13.20 Leszek Cichoński + Jose Torres – koncert Viva Santana
14.00 Próba generalna Hey Joe – obecność obowiązkowa!

14.15 Gramy “Nie płacz Ewka” z Grzegorzem Markowskim

15.00 Wspólne zdjęcie „Gitarowego Krasnoludka z Gitarą”
15.45 Ostatnia próba Hey Joe – sprawdź czy się zapisałeś!
16.00 Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa A.D.2018!!!
16.10 Odczytanie wyniku
16.15 Gramy na bis!
16.30 Przejazd tramwajami na Pergolę

17.00 Początek Koncertu Gwiazd na Pergoli/Hali Stulecia

Pergola

17.00 Perfect

19.00 Hunter

21.00 The Dead Daisies

Hala Stulecia

18.15 Sinfonity

20.00 Lao Che

22.30 Kreator

00.00 Planowany koniec imprezy


2 maja start godz. 15.00
Ayo, Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Jelonek, Vader, Coma, Me And That Man, Bokka, Krzysztof Zalewski, Organek, O.S.T.R., Bass Astral X Igo, Miuosh Akustycznie

3 maja start godz. 15.00
Kult, Dubioza Kolektiv, The Dumplings, Percival Schuttenbach “Wild Hunt Live”, Waglewski Fisz Emade, Grubson, Mikromusic, Kortez, Happysad, Ralph Kaminski

Dodatkowo, 30 kwietnia zapraszamy na imprezę dla najmłodszych przygotowująca do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018. Podczas Światowego Dnia Krasnoludka Z Gitarą wystąpią Arka Noego, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU) oraz Wojtek Pilichowski & Kamil Pyrek (“Super Dzieciak”) Dołącz do jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków!

Start godz. 15.00 – Rynek.

Scroll to Top