Gwiazdy polskiej piosenki zabłysną w Opolu
Od 8 do 11 czerwca po raz 55. Opole stanie się stolicą polskiej piosenki. Tegoroczną edycję krajowego festiwalu uświetnią wielkie gwiazdy i znakomici artyści: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Margaret, Katarzyna Moś, Kasia Kowalska, Rafał Brzozowski, Red Lips, Katarzyna Cerekwicka, Sławomir, Łukasz Zagrobelny, Krzysztof Kiljański, Golden Life, Sarsa, Feel i wielu innych. Pierwszy dzień festiwalu (piątek, 8 czerwca) rozpocznie koncert: „PRZEBÓJ NA MUNDIAL”. W tym czasie Opolski Amfiteatr, po raz pierwszy w historii KFPP, zmieni się w mieniącą narodowymi barwami strefę kibica. W trakcie koncertu rozpocznie się transmisja meczu towarzyskiego reprezentacji Polski, która tuż przed Mundialem w meczu towarzyskim zmierzy się z drużyną Chile. Widzowie opolskiego festiwalu usłyszą dawne, polskie przeboje towarzyszące światowym rozgrywkom piłkarskim z udziałem polskich drużyn, a w konkursie zostanie wybrana piosenka na tegoroczny Mundial. Koncert poprowadzą: Izabela Krzan, Rafał Brzozowski, Maciej Kurzajewski, Rafał Patyra. Swoje przeboje wyśpiewają: Maryla Rodowicz, Bednarek Band, Andrzej Dąbrowski, Liber&InoRos, Golden Life, Bogdan Łazuka, Złe Psy i Krzysztof Krawczyk. O przebój na rozpoczynający się za miesiąc Mundial powalczą: Pectus – ,,Smak zwycięstwa”; InoRos – ,,Dawaj Polska”, Rudnik – ,,Twój dzień”, Orły.PL – ,,Chodź na mecz”, KOMBI – ,,Polska drużyna”, Chucho & HCR – ,,Ole Ole”, Blondyn i polscy fani z Irlandii – ,,Lecimy do Rosji”. Koncert wyreżyseruje Konrad Smuga.
Gwiazdy polskiej piosenki zabłysną w Opolu Dowiedz się więcej »