Artyści na ratunek opolskiej katedrze

Kolejny wielkie gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. W tym roku na scenie pojawili się chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia, zespół Cello Brothers oraz na zakończenie Natalia Kukulska.

Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostanie przeznaczony na remont świątyni, który trwa już od kilku lat.Aby ukończyć wszystkie zaplanowane prace wciąż brakuje 20 milionów złotych, obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Sporo młodych ludzi ale również osoby w starszym wieku, dzieci oraz  księża tłumnie przybyli aby w miłej atmosferze posłuchać i pobawić się do utworów, które znają i kochają.

Każdy z wykonawców ,który pojawił się na scenie podkreślał, że występ przed opolską publicznością to zaszczyt i ogromna nobilitacja ,ponieważ wiadomo że Opole to miasto festiwalowe. Pomiędzy występami na scenie pojawiali się prowadzący koncert Donat Przybylski i Małgorzata Kornaga, którzy z okazji obywającego się Euro prowadzili  konkursy piłkarskie. Do wygrania były m.in piłki i koszulki z autografami Kuby Błaszczykowskiego.  Na scenie nie zabrakło opolskiego akcentu, ponieważ w zespole Cello Brothers występuje opolanin Jakub Dubik. Zespól porwał wszystkich świetnymi wykonaniami na wiolonczele utworów światowych gwiazd muzyki. Po nich na scenie pojawiła się Natalia Kukulska z zespołem ,której dawno w Opolu nie było, ale to nie przeszkadzało nikomu i zabawa trwała do końca jej występu a niesamowity show świetlny w połączeniu z jej niesamowitym głosem dał efekt woow. Jak podkreślają organizatorzy, artyści, którzy wystąpili na placu katedralnym, zagrali za mniejsze pieniądze niż przy występach komercyjnych.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki DTV24 Opole

Scroll to Top