Wrocław Miastem Gitary – gitarzyści z flagą wejdą na Iglicę!

27 kwietnia Wrocław oficjalnie stanie się miastem gitary. Odliczanie do 1 maja i Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpocznie się wraz z zawieszeniem flagi Gitarowego Święta na Iglicy. Zapraszamy w najbliższy piątek o godz.17.00 przed Halę Stulecia na otwarcie gitarowego długiego weekendu we Wrocławiu!

W sobotę 28 kwietnia w Starej Piwnicy odbędzie się „Ostatnie takie Jam Session przed Gitarowym Rekordem Guinnessa”, podczas którego można będzie posłuchać rockowych hitów oraz spróbować swoich sił na scenie.

Kolejny wieczór poświęcony zostanie wszystkim kolorom bluesa. 29 kwietnia w Starej Piwnicy najważniejsze utwory w historii bluesa zagra zespół George Dyer Band. Nie zabraknie wielkich hitów, w tym „Sweet Home Chicago” czy „Hoochie coochie man” oraz klasyków takich jak ” Honey Hush “, ” Going Down ” i ” Stormy Monday “.

30 kwietnia to święto najmłodszych fanów gitarowego grania oraz…krasnoludków. Od godziny 15:00 we wrocławskim Rynku trwać będzie pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. W programie koncerty Arki Noego i Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, cyrkowe warsztaty, zabawy i konkursy z nagrodami. Zapraszamy dzieci małe i duże do stworzenia jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków.

Wieczorem w Starym Klasztorze odbędzie się specjalna odsłona cyklu Gitarowe Przeboje Wszech Czasów – bohaterem wieczoru będą gitarowe riffy i gitarowe sola, które na stałe zapisały się w historii elektrycznej gitary i muzyki rockowej. Na długiej liście utworów, które zabrzmią tego wieczora znalazły się m.in. “Smoke On The Water” Deep Purple, “Hotel California” zespołu The Eagles, “Honky Tonk Woman” The Rolling Stones, “Layla” Erica Claptona, “Iron Man” Black Sabbath, “Whole Lotta Love” Led Zeppelin i “Another Brick In The Wall” Pink Floyd. Oczywiście nie zabraknie też muzyki Jimiego Hendrixa, a wśród mistrzów gitary, którzy gościnnie uświetnią imprezę, znaleźli się: Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojtek Hoffman (Turbo), Andrzej Nowak (TSA), Sebastian Riedel, Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski, Aleksander Mrożek i Leszek Cichoński.

1 maja zgodnie z tradycją spotykamy się na wrocławskim Rynku, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie i świecie. W tym roku zagramy już po raz szesnasty! Nasz rekord ustanowiony w roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, to 7356 gitarzystów, wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, ale wiemy, że z Waszą pomocą stać nas na więcej! Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by znów przejść do historii.

Na gitarzystów, którzy zagrają w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata czekają ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3 -Majówka 2018, który potrwa od 1 do 3 maja.

***

Program najbliższych gitarowych wydarzeń

27.04.18 godz. 17.00 plac przed Halą Stulecia, ul. Wystawowa 1

Wejście alpinistów z gitarami na wrocławską Iglicę i zawieszenie flagi ” Wrocław Miastem Gitary”

28.04.18 godz.19:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

Ostatnie Takie Jam Session Przed Gitarowym Rekordem Guinnessa”

Gitarowe Przeboje Wszech Czasów zagra Qbek Band

Wstęp wolny!

29.04.18 godz.19:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

The Best of Blues”- najważniejsze utwory z historii światowego bluesa zagra George Dyer Band

Wstęp wolny!

30.04.18 godz. 15.00 Rynek

Światowy Dzień Krasnoludka Z Gitarą

Arka Noego

Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU)

Wojtek Pilichowski & Kamil Pyrek (“Super Dzieciak”)

Wstęp wolny!

30.04.18 godz.20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów – gitarowe riffy i gitarowe sola, które na stałe zapisały się w historii elektrycznej gitary i muzyki rockowej. Zagrają najlepsi polscy gitarzyści

1.05.18 godz.10.00 – 16.30

Gitarowy Rekord Guinnessa 2018

Potrzebujemy 7356 Gitar i Ciebie!

1 – 3.05.18 Hala Stulecia/Pergola

3 – Majówka

1.05, start godz. 17.00

Kreator, The Dead Daisies, Perfect, Sinfonity, Lao Che, Hunter

2.05, start godz. 15.00

Ayo, Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Jelonek, Vader, Coma, Me and That Man, Bokka, Krzysztof Zalewski, Organek, O.S.T.R., Bass Astral X Igo, Miuosh Akustycznie + goście

3.05, start godz. 15.00

Kult, Dubioza Kolektiv, The Dumplings, Percival Schuttenbach “Wild Hunt Live”, Waglewski Fisz Emade, Grubson, Mikromusic, Kortez, Happysad, Ralph Kaminski

teks i zdjecia Organizatorzy

Scroll to Top