DNI OPOLA koncert piosenek W.Młynarskiego

Prezydent Miasta Opola oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert noszący nazwę „Lubię wracać tam, gdzie byłem” – piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Zmarły w zeszłym roku Autor miął tę rzadką umiejętność, że w krótkiej formie, jaką jest piosenka, potrafił zawrzeć więcej niż niejeden w powieści. Słowa jego piosenek nucili niemal wszyscy, a większość z nich jest tak samo aktualna jak 20, 30 czy 50 lat temu. O Wojciechu Młynarskim można pisać bez końca, ale zamiast tego polecamy po prostu raz jeszcze wsłuchać się w teksty jego piosenek, a jedyna w swoim rodzaju do tego okazja będzie mieć miejsce 18 maja w opolskim Amfiteatrze, miejscu jak żadne inne związanym zarówno z polską piosenką, jak i samym Młynarskim . Do koncertu, który w całości jest produkowany przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki został zaproszony syna Pana Wojciecha, Jan Emil Młynarski, który podjął się roli dyrektora artystycznego koncertu, a piosenki Wojciecha Młynarskiego wykonają znakomici goście: Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka, Monika Borzym, Natalia Przybysz, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Marian Opania i Maciej Maleńczuk. Na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, oprócz wcześniej wymienionych, pojawią się również: Artur Andrus, Jan Emil Młynarski, kwartet smyczkowy, zespół Młynarski Plays Młynarski. Jak pisza organizatorzy: “Jest nam niezmiernie miło zaprosić na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które 18 maja odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Opola”.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są już dziś on-line: https://bilety.ncpp.opole.pl/, natomiast od jutra również w kasach NCPP.

 

Scroll to Top