70 lat Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Wrocławskie Muzeum Narodowe kończy 70 lat. Uroczyste rozpoczęcie obchodów miało miejsce w miniony weekend.

Oprowadzenie kuratorskie po nowej wystawie stałej “Cudo-Twórcy”, koncert zespołu “Małe Instrumenty” czy bezpłatny wstęp to tylko niektóre z atrakcji które czekały nie tylko na mieszkańców miasta ale również turystów . Jednym z ważniejszych punktów programu było otwarcie stałej wystawy “Cudo-Twórcy.

Rzemiosło i sztuka zdobnicza – Sztuka Wschodu – Współczesna ceramika i szkło”, na której znalazło się ponad 1200 przedmiotów. Dwa lata trwały przygotowania to tej wystawy i jak podkreśla dyrektor MNW Piotr Oszczanowski otwiera się ona w ważnym dla Muzeum momencie – 70. rocznicy jego powstania.

Pod czasu weekendu można było uczestniczyć również w grze a wystarczyło odwiedzić cztery oddziały muzeum i na specjalnej karcie zadań otrzymać pieczątki aby później wymieć je na nagrody. Również nowy wygląd uzyskała strona internetowa www.mnwr.pl która połączyła wszystkie instytucje muzealne nabierając przejrzystego i funkcjonalnego kształtu.

Wystawa zajmuje powierzchnię 2,5 tysiąca metrów kwadratowych i znajduje się na 3 pietrze muzeum. Można ją oglądać w godzinach pracy ale warto zarezerwować na nią ponad 2 godziny bo uczestnictwo w niej prowadzi do chwili zapomnienia.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki DTV24  Opole

Scroll to Top