Piknik Wolności już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 3 czerwca przy Pergoli w kompleksie Hali Stulecia będzie można wspólnie świętować stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Piknik Wolności – w programie m.in. atrakcje muzyczne, filmowe, sportowe i kulinarne.

4 czerwca 1989 roku to data, która całkowicie zmieniła nasz kraj – to dzięki niej ponownie w naszym kraju zagościła demokracja, a Polska odzyskała po kilkudziesięciu latach wolność. W tym roku do tego wydarzenia dodać można jeszcze jedną znamienitą rocznicę – 100-lecie odzyskania niepodległości nad Wisłą. I właśnie tym dwóm niezwykle ważnym datom poświęcone jest niedzielne wydarzenie. A że pogoda już iście letnia, to najlepszym sposobem świętowania obu rocznic jest piknik.

Zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia (od 13:30 do 20:00) na Pergoli i wokół niej. W programie Pikniku Wolności m.in.:

gotowanie na żywo: Stanisław Huskowski i Józef Pinior gotować będą pod czujnym okiem Roberta Makłowicza,

projekcja inspirowanego autentycznymi wydarzeniami filmu pt. „80 milionów” (reż. Waldemar Krzystek), którego akcja rozgrywa się w 1981 r. na Dolnym Śląsku,

występ Chóru Komentujących Wrocławian,

występ tercetu Girls On Fire,

Jednym z głównych punktów Pikniku Wolności będzie – otwarty drużynowy konkurs grillowy z nagrodami. Wystarczy zebrać drużynę i stanąć w kulinarne szranki. W dniu wydarzenia każda ekipa otrzyma zestaw produktów – jej zadaniem będzie przygotowanie dań, które zachwycą Jury. Drużyny otrzymają ten sam pakiet podstawowy (wybrane mięso, ryba i owoce morza), a dodatkowo będzie można korzystać ze wspólnej puli produktów dodatkowych (warzywa, zioła, przyprawy itd.). Potrawy degustować i oceniać będzie m.in. Robert Makłowicz. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić i wysłać formularz znajdujący się pod linkiem: http://halastulecia.pl/piknik-wolnosci/

Ponadto przy Pergoli znajdą się stoiska z regionalną żywnością, plac zabaw dla dzieci, food trucki, oraz strefa chill out z przyjazną muzyką. Będzie też można skorzystać z trawników wokół fontanny – wystarczy tylko zaopatrzyć się we własny zestaw piknikowy i koc. Pomyślano również o sympatykach aktywności ruchowej – w dniu pikniku powstanie mini miasteczko sportowe, w którym (pod okiem trenera osiedlowego) będzie można uczestniczyć w grach i zabawach zaproponowanych przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.

WSPÓŁORGANIZATOREM PIKNIKU JEST Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Impreza została wpisana do kalendarza Miesiąca Rodziny 2018.

Scroll to Top