Wrocławski Program Wydawniczy

Rozpoczął się tegoroczny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – działania, którego celem jest wspieranie wydawnictw w publikacji książek i czasopism związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Na zgłaszane przez wydawców pomysły na publikacje Strefa Kultury Wrocław czeka do 29 marca.

Celem Wrocławskiego Programu Wydawniczego jest wspieranie wydawców podejmujących tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, których działania nie mieszczą się w ramach komercyjnego rynku wydawniczego. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo prezentujące dowolną dziedzinę twórczości czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym. Dotychczas w ramach programu ukazało się ponad 80 publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia” czy „Orbis Wratislaviae”.

Zgłoszenia przesyłać można do 29 marca. Wypełniony formularz wraz z załącznikami – wśród których znaleźć powinny znaleźć się m.in. dwa wydane wcześniej numery czasopisma lub pełny tekst książki – są przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A (brama B, lok. 203, 50-079 Wrocław) w godzinach 9:00-15:00.  Szczegółowe informacje o trwającym naborze znajdują się w regulaminie, który – podobnie jak formularze wniosków – dostępny jest na stronie internetowej Strefy Kultury Wrocław.

Spotkanie autorskie z Radkiem Wiśniewskim w Recepcji

Już w przyszłym tygodniu w Recepcji, klubokawiarni prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław w podwórku Ruska 46, odbędzie się spotkanie z pisarzem Radkiem Wiśniewskim. Jego książka „Kwestionariusz putinowski i inne medytacje w czasach postprawdy” wydana została w ramach ubiegłorocznego Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Wieczór autorski rozpocznie się 6 marca o godzinie 18:00, a jego prowadzącym będzie poeta i krytyk literacki Karol Maliszewski.

Scroll to Top