FOKUS NA SERIAL: “CZARNE POLA”

Mamy coś dla fanów seriali. Zapraszamy Was 10 marca o 20.00 do DCF. Zostanie pokazany premierowo pilotowy odcinek niezależnego serialu Przemysława Wojcieszka „Czarne Pola”. Po projekcji odbędzie się spotkanie, podczas którego reżyser opowie widzom o tym wyjątkowym, społecznym projekcie. Rozmowę poprowadzi Magdalena Piekarska.

Czarne Pola” to całkowicie niezależny projekt. Twórcy podkreślają, że ich intencją jest stworzenie produkcji, która odmieni oblicze polskiego serialu. Za projektem stoją m.in.: reżyser i scenarzysta Przemysław Wojcieszek znany z takich filmów, jak „Made in Poland”, „Jak całkowicie zniknąć”, czy „Głośniej od bomb”, operatorka Zofia Goraj i kompozytor Filip Zawada. Serial ma być posępnym kryminałem, który pod pretekstem rozrywki, skłoni widzów do refleksji na temat otaczającej ich rzeczywistości.

 
W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes ginie lewicowy prawnik. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez – dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca. Na początku grillują miejscowego księdza, który, szczerze lub nie, podpowiada im kolejne postaci i tropy. 

– Wykorzystujemy konwencję serialu kryminalnego, aby w sposób wielowątkowy opowiedzieć o dzisiejszej Polsce. Z jednej strony opowiadamy wciągającą historię, z drugiej – z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. Serial fabularny jest jedyną formą, która pozwoli nam tego dokonać w sposób złożony i dogłębny. Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków – deklarują twórcy. 


„Czarne Pola” to wyjątkowy, niezależny projekt społeczny finansowany w ramach crowdfundingu. Obecnie ekipa 
zbiera pieniądze na realizację drugiego odcinka serialu pt. „Patriarcha”.

10 marca | 20.00 | DCF – sala Lwów

Bilety 12 zł. 

Scroll to Top