Tercet Egzotyczny w Hali Stulecia

Tercet Egzotyczny to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał jesienią 1963 roku. Uwielbiany przez słuchaczy wciąż zdobywa kolejne pokolenia fanów. Zespół nagrał 26 albumów i otrzymał 17 złotych, 3 platynowe i jedną diamentową płytę. Koncertował na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych świata, m. in. w Carnegie Hall, Radio City w Nowym Jorku czy Paryskiej Olimpii, zbierając znakomite recenzje w The New Jork Times i nie tylko.

Tercet Egzotyczny pozostał wierny swoim pierwotnym ideałom artystycznym i estetycznym. Dzisiaj znak rozpoznawczy zespołu to pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna i pełna rozmachu oprawa artystyczna. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, 30 września, w Hali Stulecia odbędzie się galowy koncert, któremu towarzyszyć będą specjalne atrakcje i niespodzianki.
Zespół wykona premierowo utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Nieposkromiona życia samba”. Na scenie wystąpią także zaproszeni goście, którzy wspólnie z Izabelą Skrybant zaśpiewają najbardziej znane przeboje Tercetu. Wystąpią: Krzysztof Antkowiak, Zbigniew Czwojda, Katarzyna Dziewiątkowska, Zbigniew Lesień, Jan Miodek, Jerzy Skoczylas, Robert Zaborski oraz zespoły Girls on Fire i Ogień.
Dodatkową atrakcją będzie ekspozycja kolekcji Muzeum Tercetu Egzotycznego, które specjalnie na tę okazję zostało przeniesione z Lubinia. Wystawa to kilkaset pamiątek związanych z legendą zespołu, w tym m.in. estradowe stroje, biżuteria, złote i diamentowe płyty, instrumenty, plakaty i dokumenty.
Koncert jest jednym z wydarzeń w programie trwających Wrocławskich Dni Seniora. Wejściówki dystrybuowane w Centrum Poznawczym Hali Stulecia oraz we Wrocławskim Centrum Seniora rozeszły się w błyskawicznym tempie, co tylko potwierdza niesłabnąca popularność Tercetu Egzotycznego.

Scroll to Top