Podsumowanie i plany repertuarowe Opery Wrocławskiej

W nadchodzącym sezonie Opera Wrocławska zaplanowała łącznie sześć premier.

Pierwszą będzie „Nabucco” Giuseppe Verdiego. Spektakl zostanie pokazany w październiku. – Pod koniec października wykonamy na specjalnym koncercie „Requiem” Verdiego – powiedziała Anna Grabowska-Borys, kierownik chóru, dodając, że Verdi nie był wykonywany na deskach wrocławskiej opery od trzech lat.

Drugą z zaplanowanych premier będzie balet „Królowa śniegu”, do którego choreografię przygotowuje Małgorzata Dzierżon.

Kolejna premiera odbędzie się w grudniu. Wystawiony zostanie wówczas „Cyrulik sewilski” Gioacchino Rossiniego. Ten spektakl wyreżyseruje Anette Leistenschneider. – To spektakl dający wielkie pole do popisu dla śpiewaków, ale również dla muzyków jest to wymagające dzieło – powiedział kierownik muzyczny Opery Wrocławskiej Rafał Kaczmarczyk.

W marcu miłośnicy opery będą mogli zobaczyć nowa inscenizację “Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki. – To synteza staropolskiej tradycji, obyczajów obrzędów – podkreślił Kaczmarczyk.

Z kolei w maju wystawiona zostanie opera dla dzieci „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka. W czerwcu zaś – balet „Frida” przedstawiający historię meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.

Scroll to Top