Plan “B” i “Pomiędzy Słowami” w Nowych Horyzontach

Pomiędzy słowami” i „Plan B” – pokazy specjalne i spotkania z twórcami – Kingą Dębską, Urszulą Antoniak i Jakubem Gierszałem w Kinie Nowe Horyzonty

Na początku lutego zapraszamy na dwa pokazy specjalne, połączone ze spotkaniami z twórcami. 5 lutego (poniedziałek) o 20.00 wyświetlimy „Plan B” – najnowszy film Kingi Dębskiej (dyskusja z reżyserką po seanse), z kolei 10 lutego (sobota) o 19.30 zobaczymy przedpremierowo „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak, która wspólnie z Jakubem Gierszałem weźmie udział w spotkaniu po pokazie.

Plan B” Kingi Dębskiej, autorki nagrodzonego m.in. Złotym Orłem za scenariusz filmu „Moje córki krowy”, to portret grupy bohaterów, których spotykają niecodzienne sytuacje, przewracając do góry nogami ich pozornie poukładane życia. Przeplatając gorzko-słodkie tony, Kina Dębska opowiada historię o trudnych początkach nowego, ukazując też w krzywym zwierciadle przesłodzoną fasadę nadchodzących walentynek. Na ekranie plejada polskich gwiazd: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka czy Roma Gąsiorowska.

Urszula Antoniak jest znana z tworzenia filmów, w których ponadczasowa zmysłowość i wysmakowanie łączą się z racjonalną analizą czy tematami istotnymi „tu i teraz” (m.in. „Strefa nagości”) . Trzonem „Pomiędzy słowami” jest pojedynek dwóch postaci – ojca i syna, w których wcielają się Andrzej Chyra i Jakub Gierszał. Syn – pochodzący z Polski prawnik, w nienagannym ubiorze i z nienagannym, niemieckim akcentem, robi karierę w Berlinie, zajmując się m.in. obroną afrykańskich imigrantów. Uznany za dawno zmarłego ojciec – przeciwieństwo swojego syna, pojawia się w jego życiu niczym duch. Ich wspólne spotkanie to impuls do analizy różnych, życiowych postaw, konstrukcji tożsamości i zjawiska obcości.

Plan B” – pokaz 5 lutego (poniedziałek), godz. 20.00 + spotkanie z Kingą Dębską

Pomiędzy słowami” – pokaz 10 lutego (sobota), godz. 19.30 + spotkanie z Urszulą Antoniak i Jakubem Gierszałem

Bilety na pokazy dostępne są na stronie www.kinonh.pl i w kasach kina.

Scroll to Top