Nowa gra muzyczna !

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu wydało pierwszą planszową grę o polskiej piosence. To wyjątkowe wydawnictwo, przeznaczone dla miłośników polskiej piosenki małych i dużych, zaprasza uczestników do wyruszenia w podróż po muzycznej mapie Polski.

Po drodze trzeba wykazać się muzyczną wiedzą i odwiedzić jak najwięcej miast, w których organizowane są festiwale muzyczne.  Autorem gry jest opolanin Tomo Rosemary, któremu w tworzeniu planszówki pomagał zespół Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Choć prace nad grą trwały już od dłuższego czasu, to do dnia premiery udało się szczegóły utrzymać w tajemnicy. Premiera odbyła się 9 czerwca  przy okazji 55. KFPP w Opolu i jako pierwsi mogli w nią zagrać dziennikarze i zaproszeni goście. Na temat gry informacji udzielał Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki oraz  twórca Tomo Rosemary. Gra jest do kupienia w muzeum ale również przez stronę http://muzeumpiosenki.pl trwają rozmowy aby grę można było również zakupić w Empiku. Polecamy grę wszystkim miłośnikom festiwali  i muzyki.

Dzięki uprzejmości muzeum mamy dla was jeden egzemplarz aby go otrzymać przekonajcie nas ,że gra powinna trafić do was.  Konkurs trwa do końca czerwca, a zgłoszenia można wysyłać na adres kunicki.dtv24@gmail.com

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki Opole

Scroll to Top