“Moskwin” nowa premiera dla dorosłych

Wrocławski Teatr Lalek przygotowuje się do kolejnej premiery tym razem będzie to sztuka dla widzów dorosłych MOSKWIN wystawiona  na Scenie Kameralnej.

Przedstawienie inauguruje nową scenę dla dorosłych WTL child-free. Rosja, rok 2011. Policja zatrzymuje na cmentarzu w Niżnym Nowgorodzie 45-letniego mężczyznę, który ma przy sobie torbę z ludzkimi kośćmi. Zatrzymanym okazuje się Anatolij Moskwin, lokalny historyk i znany w Rosji lingwista, władający trzynastoma językami, znawca kultury celtyckiej oraz rytuałów pogrzebowych ludów syberyjskich.

Co robił w biały dzień na cmentarzu i skąd się wzięły kości w jego torbie?

MOSKWIN to pełna czarnego humoru opowieść o wyobcowanym ze społeczeństwa mężczyźnie, który nie chcąc dopasować się do zasad zewnętrznego świata, tworzy świat własny. To historia o dziwactwie, które wykracza poza ogólnie przyjęte normy. Jej twórcy zadają nam  pytanie: czy jesteśmy w stanie tolerować odmienność, która może przerażać?

 

Spektakl jest projektem z pogranicza teatru dokumentalnego, performansu i rozbudowanego planu lalkowego, na którym oparta zostaje instalacja Bohatera. To próba stworzenia prywatnej mitologii, w ramach której można dokonać konstrukcji tożsamości. To wreszcie akt oskarżenia odczytany światu, który, kierując się niejasnymi kryteriami sprawiedliwości, z każdego może zrobić winowajcę.

REŻYSERIA Lena Frankiewicz
TEKST Jarosław Murawski
MUZYKA Kamil Pater, Barbara Wilińska
SCENOGRAFIA Mirek Kaczmarek
CHOREOGRAFIA Filip Szatarski
OBSADA Tomasz Maśląkowski
MUZYKA NA ŻYWO Barbara Wilińska

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-fiction

UWAGA!
Podczas spektaklu palone jest kadzidło z szałwii białej.
Premiera już 5 października.

zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top