“Moja Europa” 15 lat w UE

Beethoven, Brahms, Weber, Moniuszko i Kilar. 60 filharmoników wrocławskich, 5 solistów i połączone chóry Wrocławia. Niezwykły koncert symfoniczny w plenerze na placu Wolności już w sobotę, 18 maja, o godzinie 18.00.

Date:
18/05/2019 – 18:00 – 20:00

Świętujmy razem 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przy dźwiękach najbardziej znanych utworów polskich i europejskich kompozytorów.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, Urząd Miejski Wrocławia oraz Narodowe Forum Muzyki zapraszają na koncert jubileuszowy „Moja Europa” pod batutą Adama Klocka.

15-lecie wstąpienia naszego kraju do UE to doskonała okazja do refleksji nad zmianami, jakie przyniosło Polsce członkostwo, a także nad przyszłością wspólnej Europy.

Muzyka to wyjątkowo uniwersalny język, zrozumiały dla wszystkich niezależnie od narodowości i miejsca zamieszkania. I to muzyka od zawsze łączy ludzi. Niech ten muzyczny wieczór na 15-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej będzie potwierdzeniem naszego przesłania „zjednoczeni w różnorodności”.

Wstęp wolny. 

Scroll to Top