Camille laureatką La Victoire de la musique

Camille została laureatką jednej z najważniejszych nagród muzycznych we Francji – La Victoire de la musique, odpowiednika Grammy i Brit Award. 
Artystka wystąpi na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej już 18 marca, można jeszcze kupić bilety na jej koncert – na stronie www.ppa.wroclaw.pl. To pierwszy występ Camille w Polsce i we wschodniej części Europy. 

Do Wrocławia przyjedzie z materiałem z

nagranej w ubiegłym roku płyty „OUÏ”. Album, zarejestrowany w XIV-wiecznym klasztorze w Awinionie, jest olśniewającą mozaiką folkowych piosenek, hymnów, ballad, kołysanek i popisów a capella. Krótko przed nagraniem  Camille urodziła swoje drugie dziecko. „Macierzyństwo sprawiło, że zapragnęłam opowiedzieć o wiośnie życia” – opowiada artystka. I wspomina swojego zmarłego niedawno ojca: „To on rozkochał mnie w muzyce. I to dla niego śpiewam, najpiękniej, jak potrafię, mając nadzieję, że usłyszy te piosenki, gdziekolwiek teraz jest”.

Rodowita paryżanka, świetnie wykształcona (studiowała literaturę i politologię), głęboko zakorzeniona we francuskiej kulturze muzycznej, w rodzinnej Francji Camille jest gwiazdą, której płyty regularnie trafiają na czołówki zestawień bestsellerów. Jej wdzięk, muzykalność i głos – naturalny, łagodny, niezbyt wielki – inspirują kompozytorów odpowiedzialnych za ścieżki dźwiękowe światowych produkcji filmowych. Np. samego Hansa Zimmera, który dwa lata temu poprosił ją o zaśpiewanie kilku piosenek w animowanym filmie „Mały książę” wg książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
Les Victoires de la musique – „muzyczne zwycięstwa” – przyznawane są we Francji od ponad 30 lat. Camille otrzymała tę nagrodę za najlepszy koncert, spektakl muzyczny i tournée 2017 roku. Zadedykowała ją „wszystkim kobietom biegnącym z wilkami”.

Tekst:Capitol

Scroll to Top