Arka Noego na Gitarowym Rekordzie Guinessa

Arka Noego zagra na Światowym Dniu Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu

Wrocławskie Święto Gitary, w ramach którego próbujemy 1 maja pobić Gitarowy Rekord Guinnessa, zyskało w tym roku dodatkowy dzień, który został zadedykowany najmłodszym fanom gitarowego grania. 30 kwietnia zapraszamy na Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin m.in. warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele, ogromne bańki mydlane, zabawy, konkursy, a także koncerty w których pojawią się muzyczne gwiazdy kilku pokoleń.

30 kwietnia we wrocławskim Rynku dla gitarowych krasnoludków zagra Arka Noego, najsłynniejszy dziecięcy zespół prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha, którego przeboje potrafi zaśpiewać każdy maluch w Polsce. Poza tym czeka nas koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele (w skrócie PPNOU) czyli czterech pasjonatów małej hawajskiej gitary, którzy aranżują największe przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej oraz występ międzypokoleniowej grupy w której skład wchodzi najlepszy polski gitarzysta basowy Wojtek Pilichowski oraz 14-letni Kamil Pyrek znany z telewizyjnego programu “Super Dzieciak” .

Głównym celem imprezy jest stworzenie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, do której dołączyć może każdy, niezależnie od wieku i muzycznych umiejętności. Dlatego wybierając się w poniedziałkowe popołudnie do rynku warto przebrać się za krasnala i zabrać ze sobą gitarę, banjo, mandolinę, ukulele, a nawet imitującą instrument zabawkę. Każdemu śmiałkowi, który dołączy do  Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, organizatorzy wręczą Certyfikat Krasnoludka z Gitarą. Najciekawsze stroje oraz najdziwniejsze instrumenty strunowe zostaną nagrodzone. Dopuszczalny jest każdy wiek Gitarowego Krasnoludka – od 0 do 100 lat.

A tak o nowej inicjatywie mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festiwal. – Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to “Gitarowe Rodziny”  w 2015  “Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki. Dlatego 30 kwietnia organizujemy “Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą”, specjalny happening pełen atrakcji dla najmłodszych fanów tego pięknego instrumentu. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Rekordu Guinnessa. Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił “nadprzyrodzonych” – zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach :)

Początek imprezy na wrocławskim rynku o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Więcej informacji na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 znajdziecie na stronie www.heyjoe.pl

Scroll to Top