Wiosenne wyzwanie – Urządzamy ogród

Urządzamy ogród – jaką nawierzchnię zewnętrzną wybrać?

Materiały stosowane do stworzenia ścieżek i nawierzchni ogrodowych powinny nie tylko być piękne, ale co najważniejsze – wytrzymałe. Sposobem na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji charakteryzujących się wysoką trwałością jest zastosowanie nawierzchni betonowych. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Choć rodzaj i ilość ścieżek znajdujących się w ogrodzie zależy od wielkości posesji i indywidualnych potrzeb mieszkańców, na terenie posesji powinny zostać uwzględnione co najmniej dwie twarde nawierzchnie – ścieżka wejściowa oraz podjazd dla samochodu. Jednak nawet w niewielkim ogródku warto zadbać o komunikację. Aranżację ogrodu dopełnić mogą dodatkowe dróżki łączące oddalone od siebie miejsca lub altanki wyłożone płytami. Ścieżki ogrodowe są ważnym elementem przydomowego krajobrazu. Dostępność wielu formatów, kolorów i struktur nawierzchni zewnętrznych pozwala na wcielenie w życie wielu oryginalnych projektów.

Postaw na naturalność

Współczesna architektura stawia na prostotę i minimalizm oraz wykorzystanie uroku naturalnych materiałów. Unikalna struktura i wyrazista kolorystyka płytek INDIGO od firmy Probet-Dasag to rozwiązanie, które urzeka swoim charakterem. W wyniku zastosowania technologii PRATO, czyli „piaskowania”, ziarna kruszyw z kamienia naturalnego zostały częściowo odsłonięte, co pozwoliło na uzyskanie delikatnej szorstkości na powierzchni płytek. Kolekcja INDIGO wyróżnia się wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Płytki dostępne są w trzech formatach, co pozwala na wykreowanie oryginalnych kompozycji.

Inspiracje czerpane z natury

Na terenie posesji, które są szczególnie narażone na częste użytkowanie, warto postawić na materiały o wysokiej wytrzymałości. Kolekcja BOSTON od DASAG charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych – zwłaszcza mrozu. Unikalna faktura i drobnoziarnista struktura płytek sprawia, że idealnie komponują się one z nowoczesną architekturą. O ich niezwykłości świadczy fakt, że są one produkowane ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw granitowych z Alp. Płytki BOSTON dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych – trzech odcieniach szarości oraz piaskowego beżu.

Minimalizm w wielkim wydaniu

Wielkoformatowa płytka FAVILLA to rozwiązanie stworzone dla osób ceniących przestrzeń i swobodę. Subtelna kolorystyka umożliwia zaaranżowanie otoczenia domu w minimalistycznym stylu. Unikatowy charakter płytek FAVILLA od DASAG podkreślają odbijające światło drobinki, które dodatkowo wydobywają ich urok. Płytki dostępne są w formatach 40x40x4 cm, 50X50X4 cm, 60x40x4 cm oraz 60x60x4 cm, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dowolnych aranżacji tarasów, ścieżek, jak i wyłożenie nimi ogrodowych altanek.

Niewątpliwą zaletą kolekcji marki DASAG jest ich wyjątkowa wytrzymałość. Ponadto, funkcjonalność płytek, których można użyć do stworzenia ścieżek, nawierzchni ogrodowych, tarasów i podjazdów, sprawia, że możliwe staje się zachowanie harmonijnej aranżacji podkreślającej urok całego otoczenia domu.

Materiał sponsorowany

fot. Probet-DASAG

Scroll to Top