7.Festiwal Aktorstwa Filmowego

Gala w Teatrze Polskim we Wrocławiu rozpoczęła 7.edycję Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Jej gospodarzami byli Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak, boski duet serialowych Boskich. Bohaterem wieczoru był Andrzej Seweryn, który odebrał Platynowego Szczeniaka FAF za wybitne osiągniecia w aktorstwie filmowym.
Złotego Szczeniaka za stworzenie znakomitej kreacji w serialu Rodzinka.pl. otrzymał podczas gali Tomasz Karolak.
– To moja druga nagroda w życiu. Pierwszą dostałam dla …nie najładniejszych ludzi – mówił Tomasz Karolak, zbierając burzę oklasków od publiczności.
– Cieszę się, że publiczność dopisała. Teatr Polski jest świetnym miejscem-mogliśmy pomieścić wszystkich sympatyków festiwalu – zaznacza Dyrektor Dzierniejko.
W niedzielę kolejne festiwalowe wydarzenia. O godz. 16.00 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu „Domówka” – monodram w wykonaniu Soni Bohosiewicz,
o godz. 18.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym „Zimna wojna” – SALA WARSZAWA z rolami konkursowymi Joanny Kulig i Borysa Szyca, o godz. 19.00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu „Chodź ze mną do łóżka” – monodram Soni Bohosiewicz. Na koniec dnia o godz. 21.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym „7 uczuć” z nominowanymi do Złotych Szczeniaków za najlepsze role Michałem Koterskim i Gabrielą Muskałą
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego od 2013 roku we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu. W tym roku są to Bystrzyca Kłodzka, Siechnice, Strzelin i Świebodzice. Festiwal jest hołdem przyjaciół dla Tadeusza Szymkowa, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat.
Fot. Mariusz Kunicki
Scroll to Top