25ty Pol’and’rock Festival dobiegł końca

Ostatniego, 3-go dnia na dużej scenie wystąpili tacy artyści jak: Agnieszka Chylińska,Dub Fx, Hurrockaine,Decapitated, zespól Łydka Grubasa, zagraniczna grupa Skunk Anansie oraz zespół Kult. Koncert kultowego już zespołu to pierwszy ich występ na Pol”and”Rocku nie udało im się to nawet gdy impreza nazywała się Przystanek Woodstock.Fani nie zawiedli i wypełnili szczelnie plac pod dużą sceną Jurek specjalnie na tę okazję zamknął mała scenę gdzie również na telebimie można było oglądać transmisję koncertu .Według szacunków koncert oglądało ok 750 tysięcy ludzi. Koncert przeszedł do historii nie tylko za sprawą tłumów ale również z powodu doboru utworu i dobrej zabawy, był on również rejestrowany i najprawdopodobniej niedługo zostanie wydany przez firmę Złoty Melon. Kolejnym koncertem po występie Kazika był koncert Crystal Fighters. Zakończenie tegorocznego festiwalu powierzono Piotrowi Bukartykowi który wraz z uczestnikami warsztatów w niedzielny poranek zakończył jubileuszowy Pol”and”Rock. Sobota to również kolejny dzień spotkań w ASP tu gościliśmy: Zbigniewa Zamachowskiego, Wojciecha Smarzowskiego oraz Olgę Tokarczuk. Były również występy na małej scenie i tu prawdziwą perełką był występ Majki Jeżowskiej z bandem. Kto myślał że do muzyki dziecięcej nie można pogować ten grubo się pomylił jak również to że na koncercie były tłumy pokazało że publiczność w każdym wieku potrafi się bawić przy wszystkim. Festiwal dobiegł końca i jak to podkreślił w trakcje jednej z konferencji Jurek Owsiak przez te kilka dni teren festiwalu i ludzie którzy się tu pojawili stworzyli pod względem ludności trzecie co do wielkości miasto w Polsce.Napawa to powodem do dumy, że choć nagonka różnych mediów i części rządu jest bardzo duża to społeczność i tak wie jak wspaniały i piękny jest ten festiwal.Bezpieczeństwa w mieście oraz na polu festiwalowym pilnowało prawie 1600 policjantów oraz ludzi z pokojowego patrolu jak i niebieskiego patrolu. Nastawienie do nich było życzliwe co ułatwiało kontakt jak i pomoc w trudnych sytuacjach przez nich i było słychać dużo pozytywnych opinii na temat i pracy i działań. Nie można również zapomnieć o akcji “zaraz będzie czysto” która także odniosła większy sukces niż w latach poprzednich, uczestnicy festiwalu (choć zróżnicowani) coraz bardziej chcą
dbać o miejsce swojej zabawy oraz wypoczynku. Łącznie z terenu festiwalu zostało wywiezione 40,5 tony śmieci. Niestety festiwal dobiegł końca ale z wielką niecierpliwością czekamy na następna jego edycje oraz oczywiście na największe przedsięwzięcie w Polsce, WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.Miejmy nadzieję że nasza redakcja przekazała wam trochę tej pozytywnej energii choć to nie to samo jak być tam i chłonąć to na miejscu.Zapraszamy wszystkich za rok.

Relacje z Pol’and’rock Festivalu przygotowywali dla was Mariusz Kunicki, Krzysztof Kunicki, Klaudia Janik i Andrzej Hryma.

Scroll to Top