Gonitwy z przeszkodami wracają na Partynice – 11 sierpnia zapraszamy na 8 dzień wyścigowy sezonu 2019.

W najbliższą niedzielę 11 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych odbędzie się 8 dzień wyścigowy sezonu 2019. To wyjątkowy mityng, ponieważ jeźdźcy będą rywalizować zarówno na dystansach płaskich, jak i w gonitwach z płotami oraz z przeszkodami. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami Wielką Wrocławską (8 września). Poza emocjami sportowymi publiczność będzie mogła zapoznać się z ofertą dolnośląskich zamków i pałaców, które posiadają ośrodki jeździeckie.

Wrocławska Trial, czyli międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni to najważniejszy wyścig dnia, jednocześnie generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską. Konie pobiegną na dystansie 4200 metrów, na trasie będą miały do pokonania 19 przeszkód. Na starcie osiem koni, wśród nich tegoroczny zwycięzca Crystal Cup, trenowany we Wrocławiu Haad Rin. I znakomici rywale: z Czech Starbuck i Hades, które doskonale znają wrocławski tor, oraz Reki, który na Partynicach odnosił największe sukcesy, a także polski weteran partynickiego hipodromu Netto. Faworytem będzie z pewnością Haad Rin, który w czerwcu w znakomitym stylu wygrał na Partynicach gonitwę Crystal Cup, zaś jesienią ubiegłego roku był minimalnie drugi w gonitwie Listed we francuskim Compiegne

Publiczność dopingująca jeźdźców będzie miała okazję również do zapoznania się z ofertą dolnośląskich zamków i pałaców. W niedzielę swoje stoiska przygotują m.in. Pałac Morawa wspólnie z ośrodkiem jeździeckim Stragona, czy Zamek Kliczków, przy którym działa stajnia książęca. Obiekty przygotowały również atrakcyjne nagrody dla widzów.

Program dnia wyścigowego:

14:45 Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. Dystans 2800 m
15:15 Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Dystans 1907 m
15:45 Wrocławska Trial – międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. Dystans 4200 m
16:15 Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni. Dystans 3200 m
16:45 Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans 3800 m
17:15 Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni IV grupy. Dystans 1907 m

Sponsorem sezonu 2019 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice jest Port Lotniczy Wrocław, a partnerem sezonu wyścigowego – Lotto.

Scroll to Top