10. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławskiej Hali Stulecia

10. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławskiej Hali Stulecia dobiegają końca.Niedziela jest ostatnim dniem aby zapoznać się z ofertą ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji jest np.gra targowa, pokazy kulinarne, spotkania z ciekawymi ludźmi, występy muzyczne. Targi otwarto tradycyjną konferencją prasową i uroczystym otwarciem którego dokonał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski w towarzystwie Zuraba Patardze Przewodniczącego Rządu Autonomicznej Republiki Adżarii. Gruzja została w tym roku zagranicznym partnerem targów. Wizyta prezydenta Gruzji ma również duże znaczenie dla turystyki, ponieważ ten kraj otwiera się dla wrocławian dzięki bezpośrednim lotom do Kutaisi.

Marszałkowi w trakcie przecinania wstęgi towarzyszyli również zaproszeni goście. Po okolicznościowych przemówieniach zostały wręczone po raz pierwszy w historii targów nagrody “Kryształowy Orzeł”. Laureatami zostało m.in.: wrocławskie Kolejkowo, a w kategorii produkt regionalny Miód Lipowy z Ziemi Wołowskiej „Złoto Domaszkowa”. Nagrodę specjalną otrzymały Kielce. Następnie przybyłych zabawiał zespół “Śląsk” a marszałek w towarzystwie gości zwiedził stoiska.

Na scenie głównej odbyła się prezentacja książki ,którą opisywaliśmy już na naszej stronie – “Polska bez barier”.Agata Roczniak w towarzystwie innych niepełnosprawnych opowiadała o tym jak ważne są udogodnienia dla nich i o tym ze coraz więcej instytucji jest przyjaznych niepełnosprawnym. Można było również porozmawiać z autorem przewodnika Stanisławem Francuzem oraz otrzymać przewodnik zarówno w wersji drukowanej jak również na płycie DVD. W dniu otwarcia można było uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach i warsztatach. Spotkanie na głównej scenie z Jerzym Górskim podwójnym polskim zwycięzcą ironmana spotkało się z żywiołową reakcją widzów filmu ”Najlepszy”który był inspirowany jego historią. Długo rozmawiali z bohaterem , brali od niego autografy i pozowali z nim do pamiątkowych zdjęć. Również ciekawostką pierwszego dnia byłą możliwość spotkania z Julią Cymbaluk zwyciężczynią programu MasterChef Junior.

Julka gotowała w towarzystwie Janinny Górnickiej, uczestniczki MasterChefa potrawy które można było później degustować, pozowała do pamiątkowych zdjęć, podpisywała swoją książkę , rozdawała autografy. Była to okazja by porozmawiać z nią i dowiedzieć się o jej fascynacjach kulinarnych a także o ciekawostkach z planu programu. W niedzielę targi otwarte są w godz. 10:00-16:00 .

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top