Maria Nawrot

Nowy sprzęt dla szpitala

Aparaturę medyczną za ponad 100 tys. złotych przekazał dzisiaj Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Sprzęt trafił do kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Chałubińskiego. – To już tradycja, że tuż po świętach Bożego Narodzenia nasza klinika otrzymuje wsparcie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – mówi prof. Lidia Hirnle, kierownik  kliniki Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Chałubińskiego. – Dzięki temu wrocławianki mogą korzystać z najnowszego sprzętu medycznego. Ratujemy coraz mniejsze noworodki. Wskaźnik umieralności okołoporodowej jest coraz niższy, zwłaszcza że liczba kobiet z patologią ciąży rośnie, bo matkami zostają coraz starsze kobiety. W tym roku wrocławski magistrat ufundował zakup trzech aparatów do KTG w tym do ciąży bliźniaczej oraz nowoczesny aparat do telemetrii. W ubiegłych latach szpital otrzymał także nowoczesny aparat do USG oraz inkubator. W sumie we Wrocławiu w latach 2008-2018 miasto wsparło opiekę nad mamami i dziećmi, w ramach programu „Zdrowa matka i dziecko”, kwotą 5 mln zł. – Opieka nad kobietami w ciąży i noworodkami jest na Dolnym Śląsku coraz lepsza – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Szpitale m. in. dzięki wsparciu samorządów dysponują coraz lepszym sprzętem diagnostycznym. Dzięki temu wady, które niedawno były trudne do wykrycia, są obecnie leczone jeszcze w trakcie trwania ciąży. Uniwersytecki Szpital Kliniczny ma dwie kliniki ginekologiczne o najwyższym III stopniu referencyjności: przy ul. Chałubińskiego oraz w szpitalu przy ul. Borowskiej. Oddziały te zapewniają pełną diagnostykę i opiekę nad pacjentkami podczas najbardziej skomplikowanych porodów. W sumie w obu klinikach ginekologicznych USK rocznie na świat przychodzi blisko 4 tys. dzieci. – To dzięki umiejętności, wiedzy i zaangażowaniu lekarzy, w naszym szpitalu przyszło na świat dziecko, które przez 55 dni podtrzymywane było w łonie matki, która była w stanie śmierci mózgowej – mówi Piotr Pobrotyn, dyrektor USK. – W naszym szpitalu na pomoc mogą także liczyć rodzice, dzieci z wadami letalnymi, którym pomagamy przejść przez dramat związany z narodzinami nieuleczalnie chorego dziecka. W tym roku miasto dofinansowało również: ·        zakup 2 specjalistycznych łóżek intensywnej terapii dla szpitala przy ul. Borowskiej. Zakup ten umożliwi podniesienie jakości opieki, zapobiega powikłaniom, takim jak np. zakażenia szpitalne, atrofia mięśni czy odleżyny, ·        zakup sprzętu do doposażenia nowej izby przyjęć w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, ·        zakup kardiomonitorów dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego,  a także: ·        zakup sprzętu i remont Ośrodka Koordynacyjno –Rehabilitacyjno –Opiekuńczego prowadzonego przez Fundację Promyk Słońca w ramach programu „Za życiem”, ·        wyposażenie pięciu gabinetów stomatologicznych działających we wrocławskich szkołach. W sumie w 2018 roku miasto wsparło wrocławskie szpitale oraz podmioty medyczne kwotą 1,2 mln zł.

Nowy sprzęt dla szpitala Dowiedz się więcej »

Nagrody Marszałka dla dolnoślaskich sportowców

Samorząd Województwa Dolnośląskiego docenił sportowców i trenerów, którzy zdobyli medale na najważniejszych imprezach sportowych w 2018 r. Dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa wręczyli nagrody naszym mistrzom. Nagrodzonych zostało 32 zawodników i trenerów. To przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportowych, m.in:. siatkarze, pływacy, szachiści, kajakarze, szermierze i przedstawiciele sztuk walki. Łączna kwota przyznanych nagród w tej transzy to 67 600 zł. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Aleksander Śliwka i Damian Wojtaszek (siatkarscy mistrzowie świata), Jacek Gaworski (srebrny medalista mistrzostw Europy we florecie, uprawiający szermierkę na wózku), Konrad Powroźnik (multimedalista pływackich mistrzostw Europy Głuchych) oraz Wojciech Kordyalik (medalista Mistrzostw Europy w judo).   − To spotkanie tuż przed Nowym Rokiem jest okazją do złożenia gratulacji i podziękowań za Wasz wysiłek, determinację oraz znakomite wyniki.  Życzę Wam dalszych sukcesów oraz zapału do walki o najwyższe miejsca na podium – mówił podczas konferencji marszałek Cezary Przybylski. − Jesteście najlepszą promocją naszego województwa nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i obiecujemy, że będziemy Was wspierać w dalszym rozwoju – zaznaczał Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. To kolejne nagrody w tym roku. Wcześniej zostały przyznane min. mistrzom i rekordzistom świata halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce (Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina), biathlonie (Kamila Żuk) i kolarstwie torowym (Szymon Sajnok), laureatom plebiscytów Gazety Wrocławskiej i Słowa Sportowego, wybitnym sportowcom niepełnosprawnym (m.in. Lucynie Kornobys, Pawłowi Piotrowskiemu, Marcie Piotrowskiej, Jakubowi Tokarzowi, Katarzynie Sobczak), Mai Włoszczowskiej, medalistom największych sportowych imprez w kategoriach juniorskich oraz ich trenerom. Nagrodę za całokształt kariery sportowej odebrała biathlonistka Weronika Nowakowska i skoczek na trampolinie Łukasz Tomaszewski.  Łącznie w tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 95 sportowcom i trenerom w kwocie niemal 300 tys. zł.

Nagrody Marszałka dla dolnoślaskich sportowców Dowiedz się więcej »

UWAGA KONKURS !!!

KONKURS !!! Dawno nie było u nas konkursu, więc z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku mamy dla was niespodziankę.Dzięki uprzejmości DM AGENCY promotora dużych koncertów w naszym kraju, mamy dla was 4 bilety na koncert Shakin’ Stevensa we Wrocławiu 25.02.2019. Pytanie brzmi: co podarowalibyście artyście pod choinkę i jeżeli byłaby taka możliwość jak spędzilibyście święta.Na odpowiedzi macie czas do 5 stycznia 2019 roku a należy je wysyłać na e-maila: kunicki.dtv24@gmail.com, zwycięzcy o wygranej powiadomieni zostaną do dnia 6 stycznia 2019.  Bilety również to świetny pomysł dla tych, którzy nie kupili jeszcze prezentów pod choinkę, wystarczy tylko kilka kroków na stronie https://www.eventim.pl/ i bilet jest kupiony. DM AGENCY szykuje dla was w nowym roku. Koncerty Shakin’ Stevensa we Wrocławiu 25.02.2019 i 26.02.2019 w Warszawie, 13.04.2019 Grzegorz Markowski z Patrycją Markowską oraz zespołem Perfect w Atlas Arenie w Łodzi, 4 maja 2019 w Tauron Arenie Kraków pożegnalny koncert Eltona Johna oraz 19 i 20 września 2019 Michael Buble w Łodzi i Krakowie.Polecamy szybki zakup biletów bo te znikają bardzo szybko.

UWAGA KONKURS !!! Dowiedz się więcej »

Przewijanie do góry