Zapraszamy na ROCKOWIZNA FESTIWAL 2022 .
Ideą festiwalu jest łączenie pokoleń przed sceną i w rytm dobrego, klasycznie rockowego grania. Od sentymentalnej podróży w czasie po odrobinę współczesnych gitarowych brzmień.
Będzie MOCNO, będzie PRAWDZIWIE, będzie ROCKOWO. Na scenie legendy polskiej sceny muzycznej. Czy trzeba czegoś więcej?
29.07.2022: IRA, SZTYWNY PAL AZJI, RÓŻE EUROPY
30.07.2022: KULT
31.07.2022: KASIA KOWALSKA, ØRGANEK, STRACHY NA LACHY
Widzimy się 29-31 lipca 2022 codziennie o godzinie 19:00 na urokliwym terenie Toru Partynice. Doskonała muzyka, wyjątkowe otoczenie, food truck-owa oferta gastronomiczna… to będzie mocno rockowy, letni wieczór spędzony w doborowym towarzystwie.
BILETY jednodniowe od 109 zł
KARNETY 2-dniowe od 179 zł
KARNETY 3-dniowe: od 249 zł
Oficjalna dystrybucja biletów:
Eventim – https://bit.ly/rockowizna-eventim
Ebilet – https://bit.ly/rockowizna-wroclaw-ebilet
Visual Production – https://bit.ly/rockowizna-wroclaw-2022
Strefa VIP – wydzielona strefa najbliżej sceny. Miejsca stojące. Niewielka limitowana liczba osób. Bliski dostęp do strefy gastronomicznej.
Strefa STANDARD – wydzielona nieopodal sceny w najlepszej możliwej cenie. Miejsca stojące. Dostęp do strefy gastronomicznej.
KULT to ikona polskiego rocka na czele z charyzmatycznym wokalistą. Kultu ani Kazik Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół obecny na polskiej scenie od 40 lat stał się – bezsprzecznie – kultowy. Mocne teksty, energia i niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, trąb i klawiszy, czynią ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych grup. Na swoim koncie mają pokaźną dyskografię, uznanie krytyków i rzeszy fanów. Od początku istnienia w swoich utworach
poruszają najistotniejsze tematy i bez pardonu obnażają prawdę, gorzko patrząc na rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.
Kasia Kowalska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkakrotną platyną. Autorka wielu przebojów m.in.: „Prowadź mnie”, „A to co mam”,
„Wyznanie”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, „Spowiedź”, „Antidotum”, „To co dobre”, „Być tak blisko”. Wokalistka wraz ze swoim zespołem proponuje koncert pełen emocji, niezwykłej energii i wielu przebojów, które wylansowała przez ponad ćwierć wieku swojej artystycznej działalności.
Ørganek – polski zespół muzyczny wykonujący rock alternatywny, powstały w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. G. Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Woj. Kujawsko – Pomorskiego.
Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, podczas koncertów pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat.
Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny, sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70.
Strachy na Lachy to jeden z tych zespołów, które nazywa się kultowymi. Założona w 2001 roku kapela z Grabażem i Kozakiem na czele od 20 lat gra różne odmiany rocka i bawi publiczność chwytliwymi tekstami, z których wiele przeszło do mowy potocznej.
Wylansowali wiele hitów, które się nie starzeją, a kolejne pokolenia chętnie słuchają i śpiewają piosenki zespołu. 1 października 2021 roku wydali nowy album „Piekło”. Płyta już pokryła się złotem, a jej sprzedaż się nie zatrzymuje. Głodni muzyki fani uważają, że jest to jeden z najlepszych albumów zespołu.
IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Powstał w 1987 roku w Radomiu, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych, po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. Autorzy przebojów takich jak „Dlaczego nic”, „Taki sam”, „Nie zatrzymam się”, „Parę chwil”, „Ikar”, „Mój dom”, „Wiara”,
„Powtarzaj to”, „Wybacz”, „Nie daj mi odejść”.
Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. W 2014 roku największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał
pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.
Róże Europy to zespół rockowy założony w 1983 roku. Trzonem kapeli jest wokalista i autor tekstów Piotr Klatt. Na przestrzeni lat, skład zespołu niejednokrotnie się zmieniał. Kapela zaczęła być dostrzegana dzięki występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. W 1988 roku ukazał się debiutancki album Róż Europy – „Stańcie przed lustrami”, z
której pochodzą „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”. Najpopularniejszą płytą zespołu był krążek „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój – „Jedwab”. W tym utworze gościnnie wystąpiła, rozpoczynająca swoją karierę Edyta Bartosiewicz.
Widzimy się!
www.visualproduction.pl