Siatkarskie emocje w Opolu

Siatkarskie emocje w Opolu. Polacy wygrali z Kanadą 3:2. Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się w naszym kraju Ligą Narodów.

Kibice którzy pojawili się tego dnia w Hali Widowiskowo Sportowej od samego początku mocno dopingowali Polaków. Tradycyjnie zdobycie biletów było strasznie trudne a tym szczęśliwcom którym się udało siatkarze dostarczyli niesamowitych emocji.Gra była bardzo wyrównana choć przegraliśmy pierwszego seta 22-25 nikt z tego powodu jeszcze nie rozpaczał.

Drugi set to również nasza porażka 27:29. Po krótkiej przerwie w nasza drużynę wstąpiła nowa energia. Nasi kadrowicze doprowadzili do wyrównania w setach 25:17, 25:18. Potwierdzając tym samy odwieczne hasło „jeżeli nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3”. Tie-break to ostania odsłona w której nasi siatkarze nie pozostawili złudzeń rywalom i wygrali pewnie 15:9. Mecz w Opolu to podziękowanie dla kibiców z okazji 90 lecia polskiej siatkówki ale również 60 lecia Opolskiego Związku Piłki Siatkowej.