ART COUP w Zakrzowie

W niewielkim Zakrzowie koło Kędzierzyna Koźla już od XX lat w ostatni weekend wakacji pojawiają się artyści aby w miłej atmosferze rywalizować o główne trofea i medale.

Art Cup to wspólny pomysł Katarzyny Dowbor oraz Anetty i Andrzeja Sałackich którzy wpadli na pomysł na integrację oraz obudzenie ducha rywalizacji aktorów, którzy na co dzień nie zawsze mogą znależć czas na wspólne spotkania i rozmowy . Tegoroczna edycja cieszyła się powodzeniem i na miejscu pojawiło się ponad czterdziestu gości. Wśród nich była między innymi Krystyna “Kiksa” Kołodziejczyk, Anna Korcz, Izabella Bukowska, Anna Powierza, Henryk Sawka, Emilia Krakowska, Bogusław Linda czy Michał Malinowski.

Sukces pierwszego dnia odniosła Iwona Guzowska, mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, która wygrała aż w dwóch konkurencjach skokach i ujeżdżeniu. W kategorii jazdy w stylu western najlepszy był w sobotę Roch Siemianowski, który co roku wzbudza wśród publiczności swoim zachowaniem ogromny aplauz . W kategorii powożenie najlepsze były Hanna Rowicka i Anna Wilska. Oczywiście emocje sportowe to nie jedyne atrakcje. Na publiczność czeka zawsze dobre jedzenie, możliwość zdobycia autografu czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia z gwiazdami.

Można również posłuchać  muzyki, uczestniczyć w pokazach np. kaskaderskich, kawaleryjskich czy meczu polo. Mistrzostwom zawsze towarzyszy dobra pogoda i to w połączeniu z żywo reagującą publicznością powoduje, że artyści nie raz zaskakują. Byliśmy świadkami tego w niedzielnym konkursie, gdy jedna z rywalizujących ekip zatrzymała się pomimo prowadzenia i podeszła przywitać się z publicznością oraz rozdać autografy. Prowadzący podkreślił że to najgorszy czas w 20- letniej edycji konkursu ale nikomu to nie przeszkadzało.

Drugiego dnia w ujeżdżeniu najlepsza okazała się Iwona Guzowska, w skokach przez przeszkody bezkonkurencyjny był Maciej Florek w powożeniu wygrały Halina Rowicka i Anna Wilska, a w konkurencji western riding zwyciężył Mariusz Krzemiński. Puchar fair play otrzymał wrocławianin, aktor i założyciel Teatru Komedia Wojciech Dąbrowski. Na zakończenie tuz po wręczeniu medali Andrzej i Anetta Sałaccy otrzymali od aktorów osobiste  zegarki, które były symbolicznym podziękowaniem za  20- letnie poświęcenie  im swojego czasu. Również miłym akcentem było przekazanie obrazów Katarzynie Dowbor i Bogusławowi Lindzie.

Kolejna edycja Art Cup już za rok ale możemy być pewni , że impreza na pewno będzie jak zwykle udana.

Mariusz Kunicki – Oddział Opole

Scroll to Top