Samolotem z Wrocławia na Islandię

W środę z Wrocławia wyleciał pierwszy samolot do Reykjaviku. Rejsy na Islandię będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu. To jedno z siedmiu nowych połączeń lotniczych, wprowadzanych do letniego rozkładu lotów wrocławskiego lotniska.

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska na Islandię będą latały w każdą środę i niedzielę. Odloty z Wrocławia zaplanowano na godz. 15.55, a wyloty z Reykjaviku realizowane będą o godz. 18.50. – Jestem przekonany, że nowa trasa powtórzy sukces naszych tegorocznych, letnich nowości, a więc Lizbony, Majorki i Lwowa, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów. Islandia to ze względu na przyrodę i atrakcje turystyczne miejsce niezwykle  ciekawe o każdej porze roku, a na dodatek wciąż jeszcze nieodkryte – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na Islandii godne polecenia są między innymi Dettifoss, czyli największy wodospad w Europie, pola lawowe i obszary wulkaniczne czy spacer pod lodowcem Langjökull. Dużą atrakcją jest kąpiel w Błękitnej Lagunie – woda przez cały rok ma tutaj temperaturę około 70 st. C. W samym Reykjaviku jest kilkaset knajpek i restauracji. Nie brakuje tu ciekawych pomysłów na obiad, jak na przykład zupa rybna z mlekiem kokosowym czy chleb, który jest pieczony w geotermalnej piekarni. Poza Islandią Wizz Air lata z Wrocławia jeszcze w 9 kierunkach. Najwięcej przelotów oferuje do Anglii: Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham. Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa – niezwykle popularne – na Ukrainę (Kijów i Lwów). Siatkę uzupełniają Dortmund i Eindhoven.

Wizz Air działa na wrocławskim lotnisku od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320 i pracuje 35 osób. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Tylko we Wrocławiu w 2016 roku przewoźnik obsłużył 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli o 25% więcej.

Połączenie do Reykjaviku jest jednym z siedmiu nowych kierunków, które wiosną tego roku wchodzą do rozkładu wrocławskiego lotniska. Pod koniec marca uruchomiono rejsy do Lizbony i na Majorkę (od linii Ryanair), a w połowie kwietnia do Lwowa (Wizz Air). Od 20 czerwca będzie można polecieć również do Tel Awiwu (PLL LOT). Ofertę nowości uzupełniają dwa nowe połączenia od biur podróży – Kefalonia i Tirana. W sumie w rozkładzie lotów na lato 2017 pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław mają do dyspozycji rekordową liczbę blisko 70 połączeń.

Scroll to Top