Nowe połączenie do Zurychu

 Na wrocławskim lotnisku salutem wodnym powitano samolot linii SWISS, inaugurując tym samym loty na nowej trasie do Zurychu. Pasażerowie polecą z Wrocławia do stolicy Szwajcarii trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Zurych to jedno z 11 nowych połączeń w nowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od niedzieli (29 października 2017 roku).

W inauguracji uczestniczyli: Andrej Motyl – Ambasador Szwajcarii w Polsce, Wojciech Adamski – wiceprezydent Wrocławia, Frank Wagner i Peter Pullem – przedstawiciele linii SWISS i Lufthansa oraz przedstawiciele wrocławskiego lotniska, między innymi Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Inaugurując loty do Zurychu, wrocławskie lotnisko rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem – liniami SWISS. Szwajcarskie linie lotnicze są obecne na rynku od 2002 roku, zaś od 2005 są dobrze prosperującą częścią grupy Lufthansa. Głównym węzłem SWISS jest lotnisko w Zurychu.

– Wrocław i region rozwijają się bardzo dynamicznie, a bezpośrednie połączenie z Zurychem, oferowane trzy razy w tygodniu przez SWISS, odpowiada na potrzeby rynku oraz działającego tu prężnie biznesu. Do tego atrakcyjność turystyczna zarówno Zurychu, jak i Wrocławia otwierają zupełnie nowe możliwości dla podróżnych – mówi Frank Wagner, przedstawiciel Grupy Lufthansa, General Manager Sales Poland.

Na trasie Wrocław-Zurych przewoźnik latać będzie jednym z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie – Bombardierem CS100. Maszyna ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie.

Łącznie do hubów przesiadkowych przewoźnicy sieciowi oferują z Wrocławia 18 połączeń dziennie:

– SWISS 3 razy w tygodniu do Zurychu,

– Lufthansa 4 razy dziennie do Frankfurtu nad Menem oraz 3 razy dziennie do Monachium,

– Eurowings 1 raz dziennie do Dusseldorfu,

– SAS 1 raz dziennie do Kopenhagi,

– PLL LOT 6 razy dziennie do Warszawy.

 

Nowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław obowiązuje od 29 października. Znalazło się w nim rekordowe 50 połączeń – nisko kosztowych, biznesowych i oferowanych przez biura podróży.

Zdjęcia: Mariusz Kunicki – Oddział Opole

Scroll to Top