Nowa pływalnia dla wrocławian

Wrocław ma nową krytą pływalnię The World Games im. Marka Petrusewicza. W sobotę 4 marca otwarty zostanie obiekt przy ulicy Wejherowskiej 34.

To nowoczesna pływalnia o wymiarach olimpijskich (długość 50 metrów, szerokość 25 metrów, głębokość 2,5 metra) z regulowanym dnem. Basen można podzielić na dwa o wymiarach 25 metrów o różnej głębokości, ułatwi to m.in. naukę pływania. Do dyspozycji mieszkańców będzie także basen rozgrzewkowy (25 metrów długości, o głębokości od 1 do 1,2 m), a także strefa saun (parowa, ziołowa, zwykła, na podczerwień, solankowa) oraz fitness, a w późniejszym terminie siłownia. Pływalnia ma trybuny, które mogą pomieścić 600 kibiców. Obiekt będzie areną Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games (20-30 lipca). Rozegrane zostaną tutaj konkurencje ratownictwa wodnego oraz pływania w monopłetwie (na otwartym kąpielisku mecze kajak polo).

W sobotę (4 marca) o godzinie 10 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, następnie rozpoczną się pokazy WOPR, kajak polo, pływania w monopłetwie, a potem warsztaty z tych dyscyplin. Wstęp wolny.

W niedzielę (5 marca) od godziny 6 do 22 pływalnia oraz strefa saun i fitness będzie czynna dla mieszkańców – na podstawie darmowych wejściówek rozdawanych m.in. przez media.  

W poniedziałek (6 marca) od godziny 6 będzie można wejść na pływalnie już na podstawie biletów. Szczegóły oferty na stronie: http://www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/plywalnia_orbita.html
Z kolei od 1 czerwca mieszkańcy będą mogli pływać i wypoczywać na otwartej części kąpieliska. Zostało ono zmodernizowane. Do dyspozycji są dwa baseny: sportowy i rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Wykładane kafelkami dno zostało zastąpione nowoczesną konstrukcją stalową. – Dzięki temu zmniejszone zostaną koszty utrzymania obiektu – mówi Paweł Łosiński, prezes Spartana, który będzie zarządzać kompleksem basenów przy ulicy Wejherowskiej.
Atrakcją na pewno będzie blisko 100 metrowa zjeżdżalnia Anakonda.
 
Inwestycja kosztowała 68 milionów złotych, z czego 23,5 mln przeznaczyło na nią Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Pływalnia będzie nosiła imię Marka Petrusewicza, wybitnego wrocławskiego zawodnika, pierwszego polskiego rekordzisty świata (100 metrów stylem klasycznym), srebrnego medalisty mistrzostw Europy.
Wirtualny spacer po pływalni:
http://www.wroclaw.pl/twg2017/nowy-basen-wejherowska-kamera-360

Scroll to Top