W niedzielę 14 października obchodzony był po raz 18 Dzień Papieski.  W tym dniu w Opolu oddano oficjalnie do użytku przebudowany plac Jana Pawła II. Z tej okazji zorganizowano koncert pt. “Jan Paweł II – świadek nadziei”, jako obchody 40-lecia pontyfikatu papieża Polaka.

Plac który został zrewitalizowany kosztem 5,5 miliona złotych uzyskał nowy blask. Zbudowano fontannę na kształt klawiatury fortepianu, odnowiono murki, wymieniono nawierzchnię,  jest również muzyczny plac zabaw dla dzieciaków.

Otwarcie skwerku poprzedziło przemówienie prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz modlitwa i poświecenie placu przez biskupa. Na przybyłych czekała również możliwość skorzystania z darmowych kremówek, które mogło otrzymać 1000 pierwszych osób.

Koncert pt. “Jan Paweł II – świadek nadziei” który prowadziła Katarzyna Olubińska dziennikarka TVN-u był powodem  wielu wzruszeń , również gwiazdy  zaśpiewały w hołdzie papieżowi.  Na scenie wystąpili między innymi Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor i Marcin Jajkiewicz.  Mieszkańcy Opola którzy pojawili się tłumnie   na placu byli zachwyceni a na koniec czekała ich jeszcze jedna atrakcja,  pokaz z udziałem Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem – Mantikora.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top