DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM FILMOWE PARTNEREM FESTIWALU „GÓRY LITERATURY” OLGI TOKARCZUK

Festiwalu Olgi Tokarczuk „Góry Literatury”odbywa się w dniach 13-20 lipca w Nowej Rudzie. Festiwal narodził się w sercu Olgi, która Wzgórza Włodzickie wybrała na swój drugi dom. Zauroczona pięknem tego miejsca, postanowiła się nim dzielić z przyjaciółmi. W ten sposób wykiełkował pomysł zorganizowania pierwszej edycji Festiwalu Góry Literatury 2015. Od pierwszej edycji Festiwal organizuje niewielka grupa mieszkańców Nowej Rudy i okolic. Kuratorem Festiwalu jest Olga Tokarczuk, a spiritus movens – Beata Kłossowska-Tyszka. 

Zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kulturalnym Góry Babel robią, co mogą, aby mieszkańcy gminy i miasta Nowa Ruda mogli poznać najlepszych pisarzy z kraju i zagranicy, a goście festiwalowi – aby czuli się tu jak u siebie w domu. Wydarzenia z roku na rok znacząco się rozrasta, ale wciąż stara utrzymać się swój pierwotny, kameralny charakter. W tym roku festiwal został wsparty przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. 

Podczas Festiwalu odbywa się Pasmo Filmowe. Są to nie tylko projekcje autorskiego kina polskiego i spotkania z jego twórcami, ale także warsztaty, podczas których uczestnicy pracują nad swoimi umiejętnościami filmowymi pod okiem osobistości ze świata filmu. 

Warsztaty skierowane są do wszystkich entuzjastów sztuki filmowej w szczególności młodzieży szkół średnich, wybierających się na uczelnie artystyczne, a także osób zajmujących się niezależnymi realizacjami filmowymi na co dzień. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 15-20 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Warsztaty są bezpłatne i mają charakter zamknięty. Zgłoszenia należy wysyłać na adres kontakt@bekalarium.com.Wśród prowadzących znaleźli się Magdalena i Borys Lankosz, Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Maciej Giżycki, Watchingclosely.pl i Agnieszka Bekalarczyk.

Szczegółowy program oraz więcej informacji można znaleźć pod linkiem:   

https://www.facebook.com/events/335675863775462/

Scroll to Top