Bal Sportu 2018 w Wiesbaden

Korespondencja własna  z Wiesbaden – Renata Kąkol                           Bal Sportu, Noc Szampana 2018 i polskie akcenty

Wieczorem przed Balem Sportu 2018 ( Ball des Sports) 02 lutego  2018 roku  w słynnej wytwórni wina musującego Henkel w Wiesbaden/ Niemcy odbyła się Noc Szampana (Sektnacht) . Mistrzowie Świata Piłki Ręcznej: Pascal Hans i Kristian Schwarz powitali gości.

Ze sportowcami można było  zrobić zdjęcie na czerwonym dywanie w sali marmurowej w Henkel & Co.

Podczas Nocy Szampana obecne były prominentne osoby ze świata sportu : Marika Kilius podwójna zwyciężczyni drugiego miejsca na olimpiadzie , mistrzyni świata w jeździe na lodzie, Angela Maurer podwójna mistrzyni świata w wolnym pływaniu na 25 km, Alexander Wieczerzak mistrz świata w judo oraz Stefan Blöcher podwójny mistrz olimpijski w hokeju narodowej drużyny Niemiec. Gościem specjalnym był nadburmistrz miasta Wiesbaden Sven Gut, który długo nie został, bo dbał o formę na sobotni bieg w ramach Balu Sportu. Przez program prowadził Jonas Rekmann, mistrz olimpijski z 2012 w siatkówce plażowej. Mistrz świata w judo z roku 2017 Aleksander Wieczerzak opowiedział w wywiadzie: kto pomógł mu zdobyć tytuł mistrzowski w 2017 roku, jaki judoka ma cel na 2020, oraz z jakiego miasta w Polsce pochodzą jego rodzice.

Renata Kąkol i mistrz świata w judo 2017 Alexander Wieczerzak

Wśród gości bawiących się podczas Nocy szampańskiej 2018 był Daniel Marcus von Lison, muzyk i kompozytor. Występował między innymi z Anną Marią Kaufmann oraz podczas pokazu mody dla Krajewski fashion.

Renata Kąkol i Daniel Marcus von Lison

Polskie korzenie można było również znaleźć w pysznej kuchni, którą serwowała renomowana restauracja Käfer. Dobre jedzenie jak na przykład placki ziemniaczane z tatarem z łososia i sałatką przygotował szef kuchni pan Paweł. Jak widać Polacy są wszędzie: na stopniach olimpijskich oraz na czołowych stanowiskach i dostarczają mistrzowską jakość.

 pan Pawel z firmy Käfer 

Podczas wieczoru oprócz muzyki na żywo goście mogli również spróbować swoich sił w szermierce i strzelaniu. Zabawa przy współczesnych utworach i evergreens trwała do wczesnego rana.

Wywiad i materiał dla DTV24 przygotowała Renata Kąkol z Wiesbaden.
Sukienkę Renaty Kąkol zaprojektował i wykonał Kamil Hala, projektant i stylista z Wrocławia.

 

Wiesbaden , luty 2018

Scroll to Top