54 KFPP w Opolu zakończony

          54   Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zakończyły w niedzielę 2 koncerty – “After Party” oraz “Od Opola do Opola”. Chociaż po sobotnim występie Jana Pietrzaka i pustkach na widowni  obawiano się o frekwencję,  to widzowie jednak nie zawiedli.   Pomimo opadów deszczu zjawili się w Amfiteatrze i wytrwali do końca,  świetnie się przy tym bawiąc.

Na scenie można było podziwiać  opolankę Edytę Górniak, która jak zawszę pokazała  klasę,  choć i jej  w trakcie prób nie ominęły techniczne problemy z odsłuchem. Ale jej wykonanie utworu Niemena “Dziwny jest ten świat” wzbudził zachwyt krytyków i publiczności .

Był zespół Pectus, grupa Bolter ,zespół Papa D, Izabela Skrybant- Dziewiątkowska z Tercetem Egzotycznym oraz wielu innych znakomitych wykonawców.  Taki  dobór artystów spowodował,  że amfiteatr się zakołysał a na widowni zaczęły się tańce i świetna zabawa.

W trakcie przerwy na ściance obyła się miła uroczystość wręczenia Edycie Górniak  nagrody  dziennikarzy i fotoreporterów akredytowanych na 54.KFPP w Opolu. Po tej miłej uroczystosci obyła się sesja zdjęciowa nagrodzonej piosenkarki.  W nagrodę za cały dzień czekania na wykonanie jej sesji zdjęciowej  Edyta pozwoliła reporterom na wspólną fotkę . Później gwiazda, która cały dzień unikała kontaktów z mediami udzielała wywiadów a podczas powrotu do busa pozwoliła sobie na kilka zdjęć z fanami oraz złożenie paru autografów.

Oczywiście festiwal to nie tylko to co widać w TV,  to również miejsca gdzie zwykli ludzie nie mają dostępu. Jednym z takich miejsc jest parking przy amfiteatrze, gdzie rozlokowane są wozy telewizyjne. Stoją tam zarówno wozy transmisyjne jak i techniczne wszystko po to aby przekaz z festiwalu dotarł do ludzi w najlepszej jakości HD.

Kolejnym miejscem o którym warto wspomnieć jest wejście do NCPP, to tu podjeżdżają gwiazdy, które później wchodzą na scenę, pozują na ściance ,bądź udzielają wywiadów. Również miejscem które w trakcie koncertów jest mocno chronione są garderoby artystów gdzie relaksują się bądź przygotowują się  do występów. Również takim miejscem gdzie nie można przeszkadzać w trakcie całego festiwalu są stanowiska realizatorów dźwięku których jest na terenie amfiteatru kilka. Bezpośrednio przy scenie znajduje się również pomieszczenie z telewizorem gdzie dziennikarze mają pogląd na to co w danym momencie odbywa się na scenie,  tu gwiazdy czekają na swój występ .

Jest jeszcze jedno miejsce już co prawda nie tak chronione jak pozostałe ale też trudno się tam dostać bez specjalnych biletów. Mowa tutaj o tarasie VIP.  To miejsce od lat przeznaczone jest dla sponsorów, władz i ludzi którzy pomagają przy organizacji festiwalu. Również osoby które tam pracują muszą posiadać specjalne identyfikatory.

Niewątpliwie słabym elementem tegorocznego festiwalu okazał się   koncert jubileuszowy Jana Pietrzaka. Były również bardzo dobre koncerty takie  jak piątkowy koncert Maryli Rodowicz oraz  niedzielne koncerty Od Opola Do Opola czy After Party i one właśnie pozostaną w naszych  wspomnieniach.

Autor tekstu i zdjęcia – Mariusz Kunicki Oddział Opole

Scroll to Top