“Ułaskawienie” w DCF

We wtorkowy wieczór 19 lutego w Dolnośląskim Centrum Filmowy odbyła się premiera filmu “Ułaskawienie”.

Dwa równoległe pokazy zgromadziły ponad 400 osób.Film to historia o rodzicach żołnierza opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Wpisana w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce, zawiera jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.Film powstał przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego finansowanego przez miasto Wrocław i Województwo Dolny Śląsk.

Podczas pokazów premierowych w DCF gościliśmy znamienitych gości była zarówno odtwórczyni głównej roli żeńskiej Grażyna Błęcka-Kolska oraz reżyser i scenarzysta Jan Jakub Kolski ale również pojawiła się spora część osób z ekipy filmowej.Przy okazji można również obejrzeć wystawę “Stay Still” autorstwa Łukasz Bąk z fotosami filmowymi m.in. z “Ułaskawienia”, “Zimnej wojny”, “Baby Bump” czy “Wilkołaka”.

Film jest grany o 22 lutego więc wato wybrać się bo film jest trudny ale naprawdę dobry.Polecamy bo w DCF filmy puszczane są bez reklam.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top