Trwają próby do 56 KFPP

56. w Opolu rozpocznie się już w najbliższy piątek 14 czerwca i potrwa do 17 czerwca. Gigantyczna scenografia która powstała na potrzeby tegorocznej imprezy naprawdę robi wrażenie. Poniedziałek do próby muzyczne orkiestry Grzegorza Urbana.Choć do sygnału festiwalowego zostało jeszcze kilka dni, próby w amfiteatrze trwają w najlepsze.Wtorek to próby do niedzielnego koncertu „Nie pytaj o Polskę – 30 LAT WOLNOŚCI” .

To niezwykły koncert, z udziałem artystów urodzonych po 1989 roku oraz uznanych gwiazd polskiej piosenki, które zaśpiewają przeboje ostatniego trzydziestolecia. Gwiazdy które pojawiają się na próbach, wpadają do Opola tylko na chwilę pomiędzy swoimi zawodowymi zobowiązaniami , ale znajdują czas na wywiad czy krótkie sesje, chętnie również opowiadają o swoich wakacyjnych planach czy projektach. Festiwal to również gratka dla łowców autografów których nie odstrasza upał i czekają na swoich ulubionych wykonawców w okolicach amfiteatru.

Próby zaczynają się od rana i z reguły kończą się wieczorem. Gwiazdy które pojawiły się na wtorkowej próbie a było naprawdę sporo to: Paweł Kukiz, grupa Kombii z Grzegorzem Skawińskim, Margaret, Sarsa, Piotr Rubik któremu towarzyszy Marcin Januszkiewicz dobrze znany z PPA, Natalia Nykiel, Reni Jusis, Sidney Polak, Katarzyna Cerekwicka, Marcin Rozenek, Ich Troje, De Mono , Stachursky, Ewelina Lisowska, Łzy z Sarą Chmiel, zespół Golden Life, Feel, Big Day. Na zakończenie upalnego dnia próbę miał jeszcze występujący po raz pierwszy na deskach amfiteatru Dawid Kwiatkowski. Pojawi się on dwukrotnie bo zarówno w swoim repertuarze ale również w duecie z Marylą Rodowicz. Sama artystka również przyjechała na próby bo jak wiadomo dba ona swoje występy i również teraz nie było inaczej.

Gwiazda wystąpi na festiwalu po raz 39 ale znając ją to po raz kolejny zaskoczy nas.Środa to próby do koncertów „Walizki moje pełne snów…”To koncert piosenki literackiej i kabaretowej, której motywem jest podróż. Podróż jako siła napędowa, spełnianie marzeń i własny rozwój. Natomiast popołudniowe próby to koncert „Premiery” poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech, wyreżyseruje go Bolesław Pawica. Wystąpią w nim: Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski & Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz 4Dreamers. Poza uczestnikami konkursu na scenie zobaczymy: Sławka Uniatowskiego, Katarzynę Wilk, Katarzynę Moś, Antka Smykiewicza, TULIĘ i Mateusza Ziółko.Bilety na wszystkie koncerty tegorocznego festiwalu są jeszcze w sprzedaży ponieważ telewizja wrzuciła wczoraj ostatnią pulę Warto się jednak pospieszyć bo szybko znikają.Kto natomiast nie dotrze do amfiteatru będzie mógł obejrzeć festiwal w TVP ponieważ każdy z koncertów będzie transmitowany na żywo.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top