Teatr Polski zaprasza

„ Klatka z łez”
Na spektakl zapraszamy na Scenę na Świebodzkim, w sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietna na godzinę 19. Przedstawienie odbywa się w ramach nurtu Świebodzki OFF.
„Klatka z łez” to opowieść, w której pytamy o uczucia. Czy dostaniemy odpowiedź?
Spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca „Klatka z łez” inspirowany jest dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane – „Psychoza 4.48” oraz „Łaknąć”.
Miłośnicy twórczości Sarah Kane znają jej dzieła doskonale. Porusza w nich takie tematy jak śmierć, seks, przemoc i choroba psychiczna; treść jej utworów pełna jest krwi, cierpienia i perwersji. Była przedstawicielką nurtu teatralnego zwanego nowym brutalizmem (ang. in-yer-face theatre).
ANHEDONIA – zgubiona radość, brak zdolności do odczuwania przyjemności.
Posługując się językiem ruchu, zadajemy pytania o podstawowe wartości i potrzeby – kochania i bycia kochanym, inspirujące do działania.
„ mogę wypełnić swą przestrzeń
mogę wypełnić swój czas
ale nic nie wypełni tej pustki w moim sercu.
[…]
miłość czyni ze mnie niewolnika w klatce z łez.”
Sarah Kane „Psychoza 4.48”
Człowiek to ciało, umysł, serce i dusza. Tylko funkcjonując w harmonii możemy osiągnąć szczęście. Czy jednak nie jest to pozór? Czy szczęście jest w naszym zasięgu, czy przeciwnie –  nieosiągalną fatamorganą? Paradoksalnie zarówno potrzeba miłości, jak i wyparcie tej potrzeby, mogą owocować cierpieniem oraz wszechogarniającą pustką. Obie mogą zaprowadzić człowieka na krawędź, na granicę życia i śmierci, obie mogą skłonić go do nieodwracalnych decyzji. O tym paradoksie zdaje się pisać Sarah Kane.
„ tylko miłość może mnie uratować, a miłość mnie zniszczyła…
[…]
moje myśli odchodzą z zabójczym uśmiechem
zostawiając po sobie roztrzęsiony lęk
który krzyczy w mojej duszy.
[…]
Nigdy nie spotkałam samej siebie,
tej, której twarz wyryta jest na dnie mojego umysłu.”
20 najśmieszniejszych piosenek na świecie
Wspólnie z Ireną Santor zapraszamy na spotkanie ze znakomitym, bardzo lubianym przez publiczność aktorem Mariuszem Kiljanem. Premiera spektaklu odbyła się latem 2006 roku w Teatrze Atelier w Sopocie. Całość utrzymana jest w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Mariusz Kiljan śpiewa piosenki znanych i lubianych autorów, m.in. Jacquesa Brela, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presleya, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Waligórskiego, Władimira Wysockiego czy zespołu Talking Heads.
Na spotkanie z tymi wszystkim twórcami zapraszamy
w sobotę  4 i niedzielę 5 maja o godzinie 19.00 na Scenę Kameralną.
Scroll to Top