Środa na scenach 40 PPA

Środa na 40.PPA za nami. Dzień tradycyjnie rozpoczęło studio festiwalowe na podwórku Teatru Muzycznego Capitol którego gośćmi była Natalia Sikora oraz Beata Fudalej. Rozmowa dotyczyła PPA i jak codziennie dużo było anegdot oraz tradycyjnie gwiazda muzyczna wykonała jeden ze swoich utworów.

Tego dnia na Scenie Ciśnień wystąpił w spektaklu Caffe Tiger Lillies zespół The Tiger Lillies oraz polscy aktorzy.Spektakl bazuje na dziełach gigantów światowej literatury: nieco zapomnianym dramacie „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza i wierszu „Nikt tylko ty” Charlesa Bukowskiego, piewcy wolności i apostoła zbawiennego egoizmu.Ciekawym pomysłem było wpuszczenie w trakcie jednego z utworów na scenę fotoreporterów akredytowanych na przeglądzie, publiczność była zaskoczona.

Występ zakończyły owacje oraz wyście artystów do foyer gdzie pozowali do zdjęć oraz podpisywali się na płytach i innych gadżetach zespołowych.

Następnie przenieśliśmy się na Dużą Scenę Capitolu gdzie w spektaklu Przybora na 102 Magda Umer oraz kabaret Mumio. Usłyszeliśmy najbardziej znane ze znanych piosenek Kabaretu Starszych Panów (m.in. „Kaziu, zakochaj się”, „Szuja”, „Odrobina mężczyzny na co dzień”, „Na całej połaci śnieg”, „Już czas na sen”, „Rodzina” i inne), zaśpiewane przez Ciotkę Mizerię i skomentowane improwizacjami słowno-mimiczno-muzycznymi przez najbardziej surrealistyczny z polskich teatrów.

Spektakl „Przybora na 102” powstał w warszawskim Och-Teatrze rok temu, z okazji wspomnianej w tytule i okazał się, co było do przewidzenia, sukcesem pod każdym względem. Scena Kameralna gościła natomiast kolejne wydarzenie z Nurtu OFF: Casting!Spektakl to krytyka środowiska teatralnego z jego hierarchicznością, podskórnym szowinizmem i seksizmem.

Na wszystkich spragnionych dobrej zabawy w klubie festiwalowym czekał zespół Evorevo i DJ Romek Rege.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top