Spotkanie autorskie z Andrzejem Pągowskim

Być jak Pągowski” to tytuł nowej książki Andrzeja Pągowskiego. O okolicznościach jej powstania, jak i o samej treści można będzie porozmawiać z autorem na spotkaniu, które odbędzie się 18. listopada we wrocławskim Empiku w Renomie.

Andrzej Pągowski to znany artysta grafik, który zaczął tworzyć pod koniec lat 70’. W jego dorobku artystycznym jest przeszło 1300 plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Ponadto rysunki satyryczne, okładki płyt, portrety, murale, a nawet scenografie. Był odpowiedzialny za opracowanie graficzne magazynu Moda oraz polskiej edycji Playboya, wykonywał też projekty plastyczne dla kampanii reklamowych. Swoje prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Przez 4 dekady działalności otrzymał kilkadziesiąt nagród i wyróżnień krajowych, w tym państwowe odznaczenie cywilne Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta.

Przyszła pora, aby dowiedzieć się czegoś więcej o Andrzeju Pągowskim. Jego prace znają wszyscy, jego osobowość – niewielu. Książka pt. “Być jak Pągowski” ma to zmienić. Napisana została w formie wywiadu, który z Pągowskim przeprowadza jego przyjaciółka, znana i lubiana Dorota Wellman.

Ta książka to podróż przez 64 lata mojego życia i 40 lat pracy zawodowej. Opisane są w niej spotkania z wybitnymi ludźmi i tymi zwykłymi , ale bardzo bliskimi – mówi Andrzej Pągowski, autor książki.

Rozmowa tocząca się pomiędzy przyjaciółmi dotyka różnych sfer życia. Napisana w lekkim stylu, stanowi wciągającą lekturę, w której nie brakuje humoru, jak również ciętego języka. Dorota Wellman bynajmniej nie zadaje łatwych i konwencjonalnych pytań. Z kolei odpowiedzi artysty stanowią swego rodzaju spowiedź, w której zdobywa się na szczerość, przyznaje do uzależnienia od pracy, opowiada o konsekwencjach dokonanych wyborów i czynnikach kształtujących jego życie. Celem tego wywiadu jest nie tyle przybliżenie twórczości Pągowskiego, gdyż ta jest powszechnie znana. Czytelnik ma szansę odkryć osobowość plakacisty, jego prawdziwe ja, myśli, nadzieje i irytacje.

18. listopada we wrocławskim Empiku w Renomie odbędzie się spotkanie autorskie, na którym Andrzej Pągowski zaprezentuje osobiście swoją książkę. Opowie o tym dlaczego tak długo powstawała, czyim była pomysłem i czemu do współpracy zaprosił właśnie Dorotę Wellman.

Serdecznie zapraszam na moje spotkanie autorskie. Wierzę, że będzie to udane popołudnie spędzone w miłym towarzystwie – mówi Andrzej Pągowski.

Na spotkaniu z artystą można będzie kupić książkę “Być jak Pągowski”, uzyskać autograf autora, a także zobaczyć wernisaż jego najsłynniejszych plakatów.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pągowskim

18. listopada 2017 (sobota), godz. 14:00

empik Renoma, Wrocław ul. Świdnicka 40, III piętro

Więcej: https://www.facebook.com/events/362298354209011/

Scroll to Top