Opolskie nagrody kulturalne

Nagrody Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury wręczono w NCPP  w Opolu. Tegoroczna edycja miała swój finał w czwartek 11 października.

Wybór laureatów wcale nie był łatwy- podkreśla Magdalena Matyjaszek, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych ponad 40 twórców a kapituła przyznała tylko sześć nagród, w tym jedną szczególną, za całokształt dokonań artystycznych i twórczych.

Laureatami zostali: Agnieszka Włoch, reżyserka i propagatorka teatru, Bartosz Suwiński, poeta, krytyk literacki, Marta Wolna, koordynatorka wielu festiwali, konkursów i wystaw, związana z Opolskimi Lamami.Za ochronę dziedzictwa kulturowego nagrodę odebrał Zespół Pieśni i Tańca Opole.

Wręczona została również nagroda za mecenat kultury dla trzech instytucji z naszego miasta : Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, Nowej Itaki i Wodociągów i Kanalizacji. Była również nagroda dla Jerzego Beskiego za całokształt dokonań artystycznych oraz honorowe wyróżnienie, które wręczone zostało Bohumilowi Kralikowi, czeskiemu organizatorowi wielu wystaw opolskich artystów w Czechach.

Rozdanie nagród poprowadzili Magdalena Szybińska i Kacper Śnigórski oraz lotny reporter Krzysztof Jarota z Teatru Lalki i Aktora. Na scenie pojawili się również Żaneta Plotnik, Piotr Jurkowski, Magdalena Krzemień, Natalia Kryjom oraz Sabina Golanowska.  Muzycznie towarzyszył im Jakub Mitoraj.

Scroll to Top