OPOLE SONGWRITERS FESTIVAL 2019 | 6-7 WRZEŚNIA 2019

COURTNEY BARNETT /AU/

Courtney Barnett to jedna z najbardziej wyróżniających się i porywających głosów w niezależnym rocku, piosenkarka i autorka tekstów, która łączy wnikliwe obserwacje z druzgocącą samooceną. Dzięki niezliczonym nagrodom w rodzimej Australii, nominacjom do Grammy i BRIT Awards, zachwytom recenzentów i uwielbieniu fanów, globalne docenienie jej twórczości wydaje się być zarówno bezprecedensowe, jak i ważne.

“Arctic Monkeys i Jack White już nie grają rocka? Nie szkodzi, mamy Courtney Barnett! To najfajniejsza dziś dziewczyna z gitarą” Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza
Courtney Barnett “Nameless, Faceless”

JESSICA PRATT /US/

Jessica Pratt nie gra głośnych koncertów. Nie musi. W klubie liczącym kilkaset osób, kiedy jest na scenie, nawet pracownicy baru milczą. Jej trzeci album “Quiet Signs” to kwintesencja tej mocy.

“Cztery lata po mocno chwalonej przeze mnie On Your Own Love Again ta świetna wokalistka z Los Angeles dorzuca album ledwie 28-minutowy, ale bliski ideału, praktycznie bez słabych punktów”

Bartek Chaciński, Polifonia Jessica Pratt “This Time Around”

HOCKEYSMITH /UK/

Określona niegdyś mianem Kylie Minogue na kwasie, Annie Hockeysmith i jej czarująca wersja elektroniki zanurzona jest w subkulturach rave z wyraźną skłonnością do popu. Hockeysmith przelotnie spogląda w stronę R&B i synth-popu, tasuje rytmami, łączy liniowe struktury muzyki klubowej z instynktownymi fakturami gitarowych brzmień MBV, Ride, Cocteau Twins i Sonic Youth.

“Dość wcześnie poznaliśmy w tym roku singiel roku”

Stanisław Kuczok, Porcys Hockeysmith “Lonely Loving Me”

ARLO PARKS /UK/

18-letnia songwriterka i poetka z południowego Londynu, której debiutanckie nagrania wzbudziły prawdziwą sensację. Arlo Parks wśród swoich inspiracji jednym tchem wymienia King Krule’a, Kendricka Lamara, Davida Bowie’go i Jimiego Hendrixa. Jej twórczość ma również wizualną, niemal kinową jakość, która zrodziła się z zamiłowania do horrorów, streetwear’u i sztuki abstrakcyjnej.

“Ta brytyjska autorka piosenek uchwyciła specyfikę bycia młodym i pokręconym, jak nikt inny” Ryan Bassil, VICE
Arlo Parks “Super Sad Generation”

Ramowy program:

Piątek 6.09

Jessica Pratt
Hockeysmith
Courtney Bartnett
Sobota 7.09

Lech Janerka
Orzeł i reszka
Arlo Parks
Ww. koncerty obędą się w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Dodatkowo zaplanowane zostały również wydarzenia plenerowa w strefie niebiletowanej (18:00 – 24:00), gdzie zaprezentujemy polskich debiutantów (6-7.09). Oprócz tego zapraszamy również na śniadanie festiwalowe (7.09), panel dyskusyjny o piosence (7.09) i DJ set (7.09). Szczegółowy plan już wkrótce.

Karnet 2 dniowy: pula 1 – 100 zł; pula 2 – 120 zł.

Scroll to Top