One Love Music Festival 2018 – nowe sceny rosną w siłę

W tym roku oferta muzyczna festiwalu, który od 14 lat odbywa się jesienią we Wrocławiu uległa znaczącym zmianom. Nowa nazwa imprezy – One Love Music Festival – przyniosła ze sobą także nowe sceny, które uzupełnią dotychczas reggaeowy program o inne gatunki muzyczne.

Za nami trzeci rzut artystów, którzy zasilą dwie nowe sceny: Natural Stage i Hospitality Stage. Nazwa tej drugiej pochodzi od imprez organizowanych na całym świecie przez brytyjską wytwórnię Hospital Records. Do pierwszego, ogłoszonego artysty, który kryje się pod pseudonimem High Contrast dołączył Metrik – londyński producent drum and bass, fan syntetycznych dźwięków rodem z lat 80-tych, od lat doceniany przez BBC Radio One. A towarzyszyć będzie im jeden z najbardziej znanych MC na scenie muzyki elektronicznej, dobrze rozpoznawalny głos radiowy na Wyspach – Dynamite MC.

Z kolei do składu Natural Stage dołączył dobrze znany festiwalowej publiczności i związany z imprezą od samego początku Paxon. Podczas pierwszej edycji pojawił się na scenie z Natural Dread Killaz, teraz wystąpi już własnym materiałem w towarzystwie Yanaza i DJ Liquida. Drugim ujawnionym artystą jest najbardziej utytułowany i uznany niemiecki soundsystem – Pow Pow Movement. Jako pierwsi w latach 90-tych promowali dancehall w rodzinnej Kolonii, stworzyli legendarne imprezy w niemieckim klubie Petit Prince, a w końcu założyli własną, bardzo prężną wytwórnię Pow Pow Productions.

Nowe propozycje muzyczne nie są jednorazową akcją. – Oczekiwania polskiej publiczności są coraz większe, otwartość organizatorów festiwali również powinna rosnąć. O pewnych zmianach i wprowadzeniu nowej jakości w proponowanej przez nas muzyce myśleliśmy od jakiegoś czasu, a 15 jubileuszowa edycja wydaje nam się do tego dobrą okazją – podkreślają organizatorzy.

Bilety w podstawowej wersji kosztują 70 złotych do końca lipca lub w wersji VIP – 120 zł do końca września (lub wyczerpania puli). Więcej informacji na www.onelove.pl.

Scroll to Top