Moje Córki Krowy w Kinie Nowe Horyzonty

Już w najbliższy czwartek, 5 kwietnia, zapraszamy na kolejny pokaz 10. sezonu Polish Cinema for Beginners. Gościem specjalnym wieczoru będzie reżyserka  Kinga Dębska, autorka filmu “Moje córki krowy”.
Odbywająca się pod hasłem “Family Matters”, 10. edycja Polish Cinema for Beginners skupia się na filmowych obrazach polskiej rodziny – wesołym i gorzkim, dawnym i współczesnym. Komedia “Moje córki krowy” opowiada historię Marta (Agata Kulesza), aktorki serialowej i samotnej matki, utyskującej na brak szczęścia do facetów oraz jej siostry Kasia (Gabriela Muskała) – która ma męża nieroba, syna dilera i dzieli dom z rodzicami. Kiedy ci zaczynają podupadać na zdrowiu, siostry – choć nie mogą na siebie patrzeć – zmuszone są połączyć siły. Czy uda im się trochę polubić? “Moje córki krowy”, obfitując w zabawne dialogi i doskonałe aktorstwo, barwnie odmalowują obraz współczesnej polskiej rodziny.
Gościem pokazu będzie Kinga Dębska, reżyserka prezentowanego filmu, której najnowszą produkcję “Plan B” oglądać mogliśmy w kinach w lutym tego roku. Dębska w swoim dorobku ma kilkanaście nagradzanych tytułów dokumentalnych – ostatnim z nich była pełnometrażowa historia Elżbiety Czyżewskiej “Aktorka”. Scenariusz jej debiutu fabularnego „Hel” (2009) nagrodzony został za najlepszy scenariusz na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Pokazywany podczas Polish Cinema for Beginners drugi pełnometrażowy film fabularny Dębskiej zdobył m.in. Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Kin Studyjnych i Lokalnych na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także osiem innych statuetek, w tym Orła Publiczności i za najlepszy scenariusz. Spotkanie z reżyserką moderował będzie Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI, autor koncepcji programowej PCFB.
Pokaz “Moje córki krowy” odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 19:30 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.
Scroll to Top