Męskie Granie we Wrocławiu

Mariusz Kunicki o Męskim Graniu 2017 we Wrocławiu


Męskie Granie 2017 powoli nabiera rozpędu. Drugim miastem tegorocznej edycji był Wrocław. Na pergoli przy Hali Ludowej na dwóch scenach odbyło się 12 koncertów.

 Ponad osiem godzin muzyki i artystyczne zderzenia różnych stylów spowodowało, że zabawa była naprawdę wyjątkowa. Fantastyczny dobór wykonawców co roku powoduje, że bilety na to wydarzenie rozchodzą się błyskawicznie a ceny u koników bywają zawrotne. Wykonawcy, którzy pojawili się na scenie głównej tego dnia to KAMP!, MIUOSH, KORTEZ, COMA, ORGANEK, HEY oraz ORKIESTRA MĘSKIEGO GRANIA. Dopełnieniem koncertów na dużej scenie były występy na Scenie Ż, gdzie zagrali Daria Zawiałow, BeMy, A_GIM oraz SORRY BOYS.


 Choć pogoda nas nie rozpuszczała, to padający chwilami deszcz nie przeszkadzał w zabawie. Występ hip-hopowego MIUOSHA, rapera ze Śląska ,wykraczał mocno poza gatunkowe schematy. Lirycznym i refleksyjnym klimatem oczarował publiczność KORTEZ. Ogień rockowego brzmienia z lirycznym bluesem połączył zespół ORGANEK. W trakcie ich występu na scenie pojawił się gość niespodzianka -niesamowity Jan Borysewicz, który wykonał solówkę na gitarze. Temperaturę podtrzymał koncert grupy HEY z charyzmatyczną i skromną Kasią Nosowską. Wykonała zarówno starsze utwory jak i nowe a jej występ przygotował wszystkich do muzycznego deseru. 
     Męskie Granie Orkiestra, która wystąpiła na finał ,zawsze budzi emocje i co roku zadziwia w innym składzie . Tegoroczny skład to Monika Brodka, Piotr Rogucki i Tomasz Organek. Podczas występu MGO BRODKA grała na perkusji i rapowała do „Taty dilera”, ROGUCKI zamienił się w króla disco, brawurowo wykonując przeboje „Hi Fi Superstar” czy „King Bruce Lee karate mistrz”, a ORGANEK wzruszył interpretacją „W deszczu maleńkich żółtych kwiatów” z repertuaru Myslovitz.


 Po raz drugi tego wieczoru na scenie w utworze „Mamy forsę i wolny czas” gościnnie wystąpił, pochodzący z Wrocławia Jan Borysewicz. Na zakończenie imprezy zabrzmiał „Nieboskłon”, hymn tegorocznej trasy, który odśpiewali wszyscy znajdujący się na koncercie. Tegoroczną edycję Męskiego Grania prowadzi Piotr Stelmach.


Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki – Oddział Opole

Scroll to Top