Dzień Św. Patryka w Chicago

Korespondencja własna – Greta Sobolewska USA

Ostatni weekend w Chicago minął pod zielonym znakiem koniczynki – Dnia Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day). To irlandzkie święto religijne i kulturowe obchodzone jest dla uczczenia nadejścia chrześcijaństwa w Irlandii. Dnia 17 marca każdego roku Irlandczycy celebrują swoje dziedzictwo. W wielu miastach odbywają się parady i organizowane są liczne imprezy towarzyszące.

I tak Chicago w tym roku było znowu magicznie. Jak co roku Irlandczycy i mieszkańcy Chicago wyszli z domów świętować. Oprócz tradycyjnej irlandzkiej parady, bawiących się w klubach rzeszy ludzi, po raz 57 została zabarwiona rzeka Chicago na zielono. Jest to wydarzenie, które przyciąga tłumy i bez względu na pogodę jest to ulubiony element z całego świętowania.

Tysiące uśmiechniętych i bawiących się ludzi i piękny szmaragdowy kolor. Wszyscy uprzejmi wobec siebie i radośni. Barwniki są rozpylane przez ok.godzinę. Zieleń utrzymuje się około 5 godzin. Ten spektakl koloryzacji wart jest udziału każdego z nas, bez względu na rasę czy poglądy. Tegoroczne barwienie rzeki Chicago uwieczniłam na kilku zdjęciach.. Greta Sobolewska

Scroll to Top