19 – 25 LIPCA ZAPRASZAMY DO DCF

20 rocznica premiery „Matrixa” – pokazy specjalne filmu w DCF

Choć trudno w to uwierzyć, mija właśnie 20. rocznica premiery „Matrixa”. Z tej okazji na 19, 20 i 21 lipca Kino DCF przygotowało specjalne pokazy zremasterowanej cyfrowo wersji kultowego filmu. Każdy z widzów będzie mógł wybrać – czerwona czy niebieska pigułka… Słodkie niespodzianki nawiązujące do „Matrixa” otrzyma każdy, kto zawita do Kina DCF na specjalne urodzinowe pokazy. Przed seansem zrobimy sobie wspólne zdjęcie z widzami, które później otrzyma… Keanu Reeves!

Pokazy specjalne:

Piątek 19 lipca, godz. 20.00

Sobota 20 lipca, godz. 20.00

Niedziela 21 lipca, godz. 18.00

Pokazy przedpremierowe

„TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ” 

20 i 21 lipca zapraszamy na pokazy przedpremierowe nowego filmu Jima Jarmuscha – komediowego horroru, który otwierał tegoroczny festiwal w Cannes. Na ekranie m.in. Tilda Swinton, Bill Murray, Adam Driver i Selena Gomez. 

20.07, godz. 20.30

21.07, godz. 18.30 

„PAVAROTTI”

25 lipca o 17.45 zapraszamy na kolejny pokaz przedpremierowy filmu „Pavarotti” – niezwykle poruszającej historii ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Film zdobywcy Oscara – Rona Howarda, reżysera „Pięknego umysłu”.

Wakacyjne pokazy filmów dla najmłodszych 

Zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty kinowej, jaką przygotowaliśmy na czas wakacji. Seanse dla najmłodszych widzów są realizowane w 2 blokach godzinowych: 1 blok: godz. 10.00, 2 blok: godz. 11.00. W nadchodzącym tygodniu na ekranach: „Corgi, psiak Królowej” „Robaczki z zaginionej dżungli”

BILETY: 12 ZŁ

Kino letnie w Zajezdni

Dzięki współpracy DCF z Centrum Historii Zajezdnia odbywa się trzecia edycja Kina Letniego w Zajezdni. To dzięki połączeniu naszych sił widzowie mogą spędzać piątkowe wieczory na seansach wyselekcjonowanych filmówWstęp wolny.

19. Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto kina – 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Dolnośląskie Centrum Filmowe po raz drugi weszło we współpracę z Festiwalem. Zapraszamy Państwa do naszego kina, gdzie będzie miała miejsce część pokazów festiwalowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 lipca – 4 sierpnia.

Więcej informacji na stronie: http://www.dcf.wroclaw.pl/aktualnosci/6829-19-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-nowe-horyzonty

19.07.2019, godz. 21:30 | „Najlepszy”

Wakacyjne warsztaty filmowe w DCF

Wciąż trwa nabór na wakacyjne warsztaty filmowe w DCF!  Jest to szansa dla miłośników kina na poznanie tajników produkcji filmowej, pisania scenariuszy, budowania języka filmowego, zgłębienia technik rejestracji i przenoszenia obrazu a także tworzenia scenografii. Są one skierowane do osób powyżej 16 roku życia interesujących się kinem, pragnących realizować własne projekty filmowe i przygotowujących się do studiów artystycznych.

PREMIERY:

  • 19 lipca Diego
  • 19 lipca I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

W CYKLACH:

Filmowy Klub Seniorów – Seanse – wtorki, godz. 12.00 | Bilety – 12 złotych

23 lipca, PRZEDSZKOLANKAreż. Sara Colangelo – USA – 2018 – 95 min

WYDARZENIA SPECJALNE:

20 rocznica premiery „Matrixa” – pokazy specjalne filmu w DCF

Choć trudno w to uwierzyć, mija właśnie 20. rocznica premiery „Matrixa”. Z tej okazji na 19, 20 i 21 lipca Kino DCF przygotowało specjalne pokazy zremasterowanej cyfrowo wersji kultowego filmu. Każdy z widzów będzie mógł wybrać – czerwona czy niebieska pigułka… Słodkie niespodzianki nawiązujące do „Matrixa” otrzyma każdy, kto zawita do Kina DCF na specjalne urodzinowe pokazy. Przed seansem zrobimy sobie wspólne zdjęcie z widzami, które później otrzyma… Keanu Reeves!

„Matrix” miał swoją światową premierę w marcu 1999 roku. Do polskich kin wszedł kilka miesięcy później – dokładnie 13 sierpnia. Film rodzeństwa Wachowskich został nagrodzony w 2000 roku czterema Oscarami za najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż i najlepszy montaż dźwięku.  Przez twórców filmowych jest uznawany za produkcję, która była kamieniem milowym w historii kina. 

Mało jest we współczesnej kinematografii filmów, które w takim stopniu zmieniły język kina. Śmiała wizja zawarta w „Matrixie” łączyła w sobie technologiczne innowacje, ucieleśniała obawy o przyszłość oraz przekładała filozoficzne idee na cyberpunkowy język. Film rodzeństwa Wachowskich wykreował całkowicie nowy i niezmiernie sugestywny świat, którego elementy wciąż żyją w popkulturze. Wiele filmowych dialogów na stałe weszło do języka potocznego, a nowatorskie efekty specjalne typu bullet time stały się wzorem dla wielu twórców kina akcji. W tym roku mijają dwie dekady od premiery pierwszej odsłony trylogii. Z tej okazji Kino DCF zaprasza wszystkich do wielkiej filmowej powtórki i ponownego śledzenia na ekranie potyczek Wybrańca Neo (Keanu Reeves) oraz jego sojuszników: Trinity (Carrie-Anne Moss) i Morfeusza (Laurence Fishburne) z demonicznym Agentem Smithem (Hugo Weaving).

Projekcje odbędą się w zremasterowanej cyfrowo wersji 2D z napisami.

Truposze nie umierają – pokazy przedpremierowe

Zapraszamy na pokazy przedpremierowe 20.07, godz. 20.30 i 21.07, godz. 18.30.

W sennym miasteczku Centerville coś nie gra. Wielki księżyc wisi jakby niżej niż zwykle, godziny dnia przychodzą niespodziewanie, a zwierzęta zachowują się tak, jak nie zachowywały się wcześniej. I nikt nie wie dlaczego. Doniesienia mediów są złowieszcze, naukowcy wydają się skonfundowani. Ale nikt nie przewiduje tego, co za chwilę spotka Centerville – umarli nie umarli. Wstają z grobów i brutalnie polują na żywych. Mieszkańcy miasta muszą walczyć o przetrwanie.

OBSADA: Chloe Sevigny, Adam Driver, Selena Gomez, REŻYSERIA: Jim Jarmusch, SCENARIUSZ: Jim Jarmusch, GATUNEK: horror/komedia, CZAS TRWANIA: 103′, PRODUKCJA: USA 2019

Wakacyjne pokazy filmów dla najmłodszych 

19-25 lipca | Godz. 10:00, 11:00

Corgi, psiak Królowej, reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot, Belgia, 2019

Szalone przygody, nie tylko angielski humor i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać! Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgnowana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska.

Robaczki z zaginionej dżungli, reż. Hélène Giraud, Thomas Szabo, Chiny, Francja, Gwadelupa, 2018

Mają skrzydełka, odnóża, czułki i nie zawahają się ich użyć! Wszystko po to, żeby was rozbawić. Robaczki z Zaginionej Doliny powracają w kontynuacji kinowego hitu, który odniósł niebywały sukces i zdobył popularność w ponad 80 państwach świata. Tym razem będziemy śledzić przygody biedronki i jej owadzich przyjaciół na odległych Karaibach! Po epickiej bitwie w Dolinie Mrówek mali bohaterowie są gotowi na nowe wyzwania – jeszcze bardziej egzotyczne, zabawne i nieprzewidywalne. Przygotujcie się na makro ubaw w pełnym cudów mikrokosmosie robaczków.

Kino letnie Zajezdni

Z przyjemnością informujemy, że dzięki współpracy DCF z Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się trzecia edycja Kina Letniego w Zajezdni. To dzięki połączeniu naszych sił widzowie będą mogli spędzić piątkowe wieczory na seansach wyselekcjonowanych filmówWstęp wolny.

Letnie Kino Zajezdni już od trzech lat przyciąga na ulicę Grabiszyńską tysiące miłośników światowej kinematografii. W tym roku motywem przewodnim cyklu będzie podróż w czasie. Filmowe superprodukcje niczym czasoprzestrzenny tunel zabiorą nas w podróż do minionych i przyszłych dziejów.

Podczas nadchodzących wakacji, na placu przed Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się osiem projekcji, na które widzowie wejdą za darmo. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną najsłynniejsze produkcje filmowe ostatnich lat, których wspólnym mianownikiem będzie czas. Piątkowe seanse filmowe będą rozpoczynać się godzinie 21:30, warto jednak przyjść do Zajezdni wcześniej. Plac przed Centrum zamieni się w specjalnie przygotowaną dla potrzeb kinomanów przestrzeń. Na miłośników kina będą czekać wygodne leżaki i krzesełka oraz ciepłe koce na chłodniejsze wieczory. Nie zabraknie również muzyki oraz food-trucków z przekąskami. Do dyspozycji zmotoryzowanych widzów oddany zostanie parking przy Zajezdni, a filmy będzie można obejrzeć także z wnętrza własnego auta, słuchając ścieżki filmowej za pomocą radia.

Cykl Kina Letniego Zajezdni rozpocznie się od najgłośniejszego filmu polskiego ostatnich lat – obsypanej nagrodami na całym świecie „Zimnej Wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Nominowany do Oscara film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Film zostanie zaprezentowany w wersji z angielskimi napisami.

Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia | Repertuar:

  • 19.07.2019, godz. 21:30 | „Najlepszy”
  • 26.07.2019, godz. 21:30 | „Zaklęci w czasie”
  • 02.08.2019, godz. 21:30 | „Interstellar”
  • 09.08.2019, godz. 21:30 | „Operacja Argo”
  • 16.08.2019, godz. 21:30 | „Wielki Gatsby”
  • 23.08.2019, godz. 21:30 | „Teoria Wszystkiego”

Wakacyjne warsztaty filmowe w DCF

Wciąż trwa nabór na wakacyjne warsztaty filmowe w DCF!  Jest to szansa dla miłośników kina na poznanie tajników produkcji filmowej, pisania scenariuszy, budowania języka filmowego, zgłębienia technik rejestracji i przenoszenia obrazu a także tworzenia scenografii. Są one skierowane do osób powyżej 16 roku życia interesujących się kinem, pragnących realizować własne projekty filmowe i przygotowujących się do studiów artystycznych. Warsztaty są projektem autorskim twórców filmowych i są dofinansowane przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. 

Projekt realizowany jest w trzech modułach tematycznych. Warsztaty są zaprojektowane jako odrębne części, które składają się w Letnią Szkołę Filmową. Istnieje możliwość uczestniczenia w dowolnie wybranym warsztacie lub w całym 3-modułowym projekcie. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w warsztatach i zdobycie konkretnej wiedzy.

Pierwsza edycja zajęć pod hasłem „Zobacz kino” rozpoczęła się 8 lipca. Kolejne bloki warsztatowe „Ćwicz kino” i „Rób kino” zaplanowane są na sierpień. Rekrutacja na trwa do 3 lipca 2019 roku.

Wakacyjne warsztaty filmowe w DCF

  • Budowa wypowiedzi filmowej – 5 – 9 sierpnia / zapisy do 28 lipca. Szczegółowy program. Koszt: 250 zł.
  • Przygotowanie i realizacja mikrosceny – 26 – 30 sierpnia / zapisy do 18 sierpnia. Warsztat realizowany we współpracy z CeTA. Szczegółowy program. Koszt: 450 zł.

Więcej szczegółów na: Wakacyjne warsztaty filmowe w DCF

PREMIERY

„Diego”

Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum. 13 lipca o 20.00 zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu „Diego” Asifa Kapadii o fascynującym życiu Diego Maradony.

Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”

Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

OBSADA: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, REŻYSERIA: Philippe de Chauveron, GATUNEK: komedia, CZAS TRWANIA: 99′, PRODUKCJA: Francja 2019

CYKLE:

FILMOWY KLUB SENIORÓW

„Przedszkolanka”

Tytułowa przedszkolanka zauważa u jednego ze swych podopiecznych niezwykłe zdolności. Maluch ma przedziwną umiejętność formułowanie myśli we wręcz poetycki sposób. To początkowo racjonalne zainteresowanie się „przyszłym poetą” zaczyna mieć jednak charakter pewnej niebezpiecznej obsesji. Czy ta sytuacja nie wymknie się spod kontroli? Czy będzie to thriller o obsesji prowadzącej na skraj przepaści? A może gorzki dramat o naszej bohaterce? Ten film stawia naprawdę ważne pytania.

23 lipca, godz. 12.00, (95 min)

Scroll to Top