16 marca startuje PPA w Capitolu


39. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rozpocznie się już w najbliższy piątek. Bilety na większość tegorocznych wydarzeń rozeszły się błyskawicznie, choć jest jeszcze szansa na kupno ostatnich wejściówek na koncert Camille,  OUI na niedziele 18 marca czy na Needcompany oraz  The Blind Poet na 25 marca.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele mediów mogli zobaczyć nagrody Tukanów,  których w tym roku jest pięć.  Ich laureatów poznany już za niespełna tydzień.

Na konferencji Dyrektor Artystyczny PPA  Cezary Studniak oświadczył,  że od soboty 24 marca skwer przy Capitolu (miejsce pomiędzy znajdującymi się na nim literami „Teatr” przy ul. Piłsudskiego) nosić będzie imię Wojciecha Młynarskiego. Dzięki zaangażowaniu Konrada Imieli Dyrektora Teatru Muzycznego Capitol i przychylności Prezydenta Miasta Rafała Dutkiewicza udało się sprawę nadania imienia szybko doprowadzić do finału. Z tej okazji zaplanowane jest odsłonięcie pamiątkowej tabliczki oraz krótki występ uczniów Studium Musicalowego Capitol pod wodzą Piotra Dziubka.W repertuarze piosenki mistrza Młynarskiego.

Do świętowania włączyło się również OH- Kino w Arkadach Wrocławskich które w sobotę 24 marca o 17.00 wyświetli dokument „Młynarski. Piosenka finałowa” Alicji Albrecht. Darmowe zaproszenia na projekcje będzie można odbierać od 16 marca w kasie Capitolu,  warunek jest jeden każdy może odebrać tylko 4 wejściówki. Wojciech Młynarski będzie również bohaterem gali finałowej pt.„Miłe Panie i Panowie bardzo mili” , którą wyreżyseruje Agnieszka Glińska.

tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top