Teatr Lalek -repertuar na maj

Najwyższy czas, żeby sprawdzić nasz majowy repertuar. Znajdziecie w nim m.in. LOT PRZEZ TĘCZĘ (gramy w majówkowy długi weekend!), WĘŻA czy MISIACZKA. Następne weekendy to aż dwa spektakle duetu Jakub Krofta i Maria Wojtyszko: OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia oraz PIEKŁO-NIEBO. Kolejne dwa przedstawienia tego uwielbianego przez widzów tandemu zobaczycie już w czerwcu: zagramy premierowych SPRZEDAWCÓW BAJEK (od 1 czerwca!) oraz – w sam raz na początek wakacji – SEN NOCY LETNIEJ.

Szczegółowy repertuar i bilety online znajdziecie tutaj: https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

LOT PRZE TĘCZĘ | 4+
Gramy: 5.05 godz. 15:00
Mała myszka Piki ma wielkie marzenie: chciałaby polecieć wysoko do nieba, zobaczyć świat z góry i przefrunąć przez tęczę. Jej przyjaciele, Tipo i Chiki, robią wszystko, żeby mogła je spełnić. Nie powstrzyma ich nic i nikt, nawet wielki szczur Rydlak, chcący zająć mysią norkę. Z pomocą przychodzi mędrzec Ziba i jego wynalazki, a także tajemnicza latająca mysz, którą znają wszystkie dzieci…

OJEJA! albo o dziewczynce… | 6+
Gramy: 8-14.05
Wysił Paradygmat jest uczonym, który pracuje nad Wielką Teorią Wszystkiego. Głęboko wierzy w to, że każdą rzecz na tym świecie da się ulepszyć. Niestety jego własna córka Ojeja jest tego żywym zaprzeczeniem. Dziewczynka od lat bezskutecznie próbuje zdać do drugiej klasy. Ze zmartwienia serce Wysiła pęka. Dosłownie. Uczony omal nie umiera. Ojeja rozumiejąc, że to ona jest przyczyną trosk ojca, postanawia opuścić dom i udać się po pomoc do Wielkiego Medyka Wszemistrza. Wysił wie, że córka może sobie bez niego nie poradzić, dołącza więc do niej i wspólnie wyruszają na wyprawę aż do samej stolicy w nadziei, że Wszemistrz uleczy dziewczynkę.

PIEKŁO – NIEBO | 7+
Gramy: 17-19.05
Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia – miłośnikom muzyki klubowej znana jako DJ DAJE RADĘ – trafia do nieba. Szybko jednak uznaje, że jej czas jeszcze się nie skończył i że za wszelką cenę musi wrócić na ziemię do swojego synka. W trakcie ucieczki z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka. Tę trochę wesołą, a trochę smutną historię opowiada nam Tadzio, który po odejściu mamy schował się w szafie i nie chce z niej wyjść. Wraz z nim przeżywamy stratę i próbujemy się z nią pogodzić.

Scroll to Top