Biznes

Weitsicht – targi w Dreźnie

W Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia odbyła się konferencja prasowa poświęcona 6 edycji targów , które odbędą się 18 i 19 pażdziernika na stadionie DYNAMO w Dreźnie. Targi pod nazwą „Weitsicht” co tłumaczyć można jako „Dalekowzroczność” to spotkania przedsiębiorców i poszukiwanie partnerów biznesowych. Zastosowanie formuły „sieci” jest oszczędnością czasu ale wymaga od wystawcy jasnego sformułowania potrzeb. Organizatorzy podejmują się znalezienia partnerów biznesowych, którzy odpowiadać będą kryteriom. Wystawca płaci za ilość odbytych spotkań. W ciągu dnia można odbyć ok. 10 spotkań. Można również wynająć tradycyjne stoisko. Cena stoiska to 1400 euro w stanie „pod klucz”.  W pierwszym dniu targów stoiska odwiedzać będzie średnio ok 700 osób tzw. ekspertów , wieczorem przewidziany jest bankiet na ok.200 osób.  Wszystkie stoiska są jednakowe, różnią się jedynie 4 kolorowym banerem reklamowym. Przewidziano 60-70 wystawców. Organizatorem targów jest Roland Hess. Zgłoszenia można wysyłać – również po polsku- na adres r.hess@dresdner-weitsicht.de #weitsicht#targi#Drezno#stadiondynamo  

Weitsicht – targi w Dreźnie Dowiedz się więcej »

VRATISLAVIA MEDICA nowa jakość leczenia

    Dobiega końca budowa nowoczesnego szpitala nazwanego „Vratislavia Medica”. To nowe oblicze dawnego Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej z ulicy Chopina 5/7 należącego do grupy Hasco  od 2014r. Celem działalności ośrodka jest indywidualna terapia dopasowana do potrzeb pacjenta tak aby skrócić czas powrotu do pełnej sprawności i poprawić jakość życia pacjenta.     Zakres usług Vratislavia Medica będzie obejmował rehabilitację neurologiczną i neurologię wraz z jedynym we Wrocławiu pododdziałem neurologii udarowej , a także rehabilitację dziecięcą , kardiologiczną, ogólnoustrojową i ortopedyczną. W placówce będzie funkcjonował również szpitalny oddział ortopedyczny, na którym będą wykonywane planowe zabiegi operacyjne.     Wrocław jest miastem, w którym czas oczekiwania na podstawowe zabiegi z zakresu ortopedii jest jednym z najdłuższych w Polsce – mówi Waldemar Taborski Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu Vratislavia Medica. W nowej placówce jesteśmy w stanie zapewnić leczenie dla około 1000 pacjentów miesięcznie. Robimy wszystko , aby jak największa część tych osób mogła korzystać z opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie mamy podpisaną umowę z NFZ, ale jest to kropla w morzu potrzeb wrocławskich pacjentów, dlatego zależy nam na rozszerzeniu kontraktu – dodaje Prezes. Dla sportowców oraz ludzi uprawiających aktywny tryb życia specjaliści Vratislavia Medica zaoferują zabiegi z zakresu medycyny sportowej, profilaktykę, diagnostykę i leczenie urazów oraz opiekę psychologiczną. Podstawowe zabiegi rehabilitacyjne to fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia oraz masarze.  Tę ofertę uzupełnią kriokomora, komora hiperbaryczna, oraz jedyny we Wrocławiu basen do nauki chodzenia. W szpitalu mieścić się     W szpitalu wykonywane będą także zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej. Zabiegi w naszym szpitalu będą przeprowadzane w oparciu o terapie komórkowe polegające na  podaniu komórek macierzystych oraz o inżynierię tkankową , czyli tworzenie materiałów zastępujących chorą tkankę – mówi Małgorzata Krynicka-Duszyńska, wiceprezes Vratislavia Medica.       Pacjenci Vratislavia Medica będą mieli do dyspozycji 150 łóżek szpitalnych. W ramach opieki dziennej leczonych będzie 140 osób. Będą mogli korzystać z komfortowej obsługi, dwuosobowych sal z łazienką i klimatyzacją , sal zabiegowych z najnowocześniejszym sprzętem a także gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych i diagnostycznych.       Budynek posiada cztery kondygnacje naziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, parking oraz lądowisko dla helikopterów. Jest to pierwszy etap tej inwestycji. W szpitalu dostępna będzie również apteka z funkcją drive /bez wysiadania z samochodu/. Siedziba Vratislavia Medica powstaje przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej.

VRATISLAVIA MEDICA nowa jakość leczenia Dowiedz się więcej »

Hilton otwarty

                Wrocławski DoubleTree by Hilton otwarty  Reprezentacyjny hotel dołącza do grona trzech obiektów DoubleTree by Hilton działających w Polsce i 70 innych zlokalizowanych w różnych regionach Europy. Uroczystość przecięcia wstęgi zainaugurował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wybierając do pomocy małą mieszkankę nowego hotelu. Nowoczesny obiekt został zaprojektowany przez uznaną pracownię GSARCH-Gottesman Szmelcman. Oprócz luksusowych pokoi hotel oferuje  światowej klasy zaplecze konferencyjne, restaurację i bar oraz  salę balową o powierzchni 317 m kw. i wysokości 5,5 m. Wkrótce zostanie otwarte również kasyno. Goście hotelowi mają do dyspozycji siłownię a jesienią w kompleksie OVO zostanie  otwarty basen i fitness . Mieszkańcy miasta i przyjezdni goście mogą również korzystać z zielonego patio, na którym zmieścić się może nawet 100 osób. Będą się tu odbywały pokazy, występy i prezentacje. Dyrektor Generalny DoubleTree by Hilton we Wrocławiu Matthias Herd stwierdza –  „Wrocław szybko staje się ważnym celem podróży, zainteresowanie miastem rośnie, więc nasza lokalizacja jest idealna. Jestem przekonany, że udogodnienia zapewniane przez hotel trafią w potrzeby zarówno gości biznesowych, jak i podróżujących dla przyjemności, oferując nowe, świeże podejście do usług hotelarskich w tym tętniącym życiem mieście”.

Hilton otwarty Dowiedz się więcej »

Przewijanie do góry