Szukasz pracy? Praca szuka Ciebie!

23 maja 2018 roku w godz. 10.00-17.00 w Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju przy ul. Ruskiej 46A, lok 201. odbędą się “Targi Pracy dla migrantów”. Będą to pierwsze w Polsce targi pracy dla cudzoziemców, a ich celem będzie połączenie obcokrajowców o zróżnicowanym doświadczeniu i kompetencjach poszukujących pracy we Wrocławiu i lokalnych pracodawców doświadczających deficytu pracowników.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ukraina – organizacja pozarządowa, która powstała z inicjatywy Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu, Pana Grzegorza Dzika.

Fundacja zajmuje się wsparciem migrantów i cudzoziemców, w szczególności pochodzenia ukraińskiego, w obszarze rozwoju zawodowego, społecznego i osobistego oraz integracji z polskim społeczeństwem.

Wystawcami na Targach będą między innymi SoftServe, BNY Mellon, UBS oraz grupa Hasco-Lek. W trakcie targów pracodawcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty, spotkania z potencjalnymi kandydatami (także w formie rekrutacyjnego “speed dating”) oraz skorzystania z porad specjalistów w szczególności z zakresu zarządzania zespołem wielokulturowym (warsztaty) i zatrudnienia cudzoziemców w oparciu o bieżące regulacje prawne (konsultacje).

Cudzoziemcy biorący udział w targach będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z kilkunastoma pracodawcami, porównania ofert pracy, oraz zadania bezpośrednio wszelkich pytań dotyczących pracy, wymagań wobec kandydatów i procedurze rekrutacyjnej.

Uczestnicy targów uzyskają również możliwość wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV oraz weryfikacji dokumentów aplikacyjnych przez doradcę zawodowego.

Partnerami targów jest Zachodnia Izba Gospodarcza i Impel.

Udział w targach jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i wystawców.

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Programu Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, budżetu Państwa oraz Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Scroll to Top