Dni Opola zakończone

Tegoroczne Dni Opola zakończyły się w niedzielę. Mieszkańcy naszego miasta, turyści oraz zaproszeni goście z miast partnerskich mogli wybierać w dużej ilości wydarzeń.

Można było posłuchać Kamila Bednarka, zatańczyć tango nad Stawem Zamkowym, przywitać założyciela miasta, księcia Kazimierza I Opolskiego czy wspólnie z zespołem Sound’n’Grace pośpiewać i potańczyć. Na zakończenie obejrzeliśmy wyjątkowe widowisko audiowizualne „Niepodległa”. Zostało ono przygotowane z okazji 100 lecia niepodległości. Każdemu z wydarzeń towarzyszyły tłumy i dobra pogoda. Pomnik założyciela który stanął przy opolskim ratuszu jest autorstwa Wita Pichurskiego. Uroczystego odsłonięcia dokonał artysta wraz prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.

Pomnik to efekt obchodzonych w ubiegłem roku 800 lecia miasta. Po odsłonięciu pomnika została również wmurowana obok kapsuła czasu w której umieszczono m.in życzenia opolan dla potomnych. Kolejną atrakcją był pokaz rycerzy oraz możliwość otrzymania precli opolskich. Wieczorem odbył się koncert który organizowało Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Na scenie zaprezentował się zespół który w Opolu pojawił się już po raz trzeci i miejmy nadzieję że nie ostatni chór Sound’n’Grace któremu gościnnie towarzyszył Filip Lato . Wszyscy którzy zdecydowali się na przyjście na rynek wraz z artystami śpiewali piosenki tańczyli oraz dobrze się bawili. Na kolejne Dni Opola trzeba będzie poczekać ale warto bo organizatorzy na pewno nas pozytywnie zaskoczą.

Zdjęcia i tekst: Mariusz Kunicki Opole

Scroll to Top